O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  "Dobrze, że tu byłam..." ...


"Dobrze, że tu byłam..." - w Centrum Formacji Duchowej u Salwatorianów. Dziękuję Ci, Panie, za to, że poprzez wolę Przełożonych pozwoliłeś mi przebywać na tej "górze Tabor". Powierzyłeś mi wychowanie Postulantek, a ja nie wierzyłam ani w swoje siły, ani w Twoje - że mogę to zadanie spełnić. W moim sercu był wielki lęk - dlatego, że nie znałam siebie i nie znałam Ciebie! Na kolejnych sesjach Szkoły w Twojej obecności - objawianej poprzez życzliwość Ks. K. Wonsa, wszystkich Jego Współpracowników i życzliwość Sióstr - mój lęk topniał. Tu nikt nikogo do niczego nie zmuszał - wszystko dokonywało się
w wolności. Czułam się bezpiecznie.

W Twojej obecności, Jezu objawiający się w Słowie Bożym, poznawałam siebie - jak lekarz, delikatnie poprzez Superwizora, oglądałeś moje grzechowe rany i je leczyłeś. Teraz zostały tylko blizny. A najbardziej porządkowałeś mnie w piątki - gdy trwałam przed Tobą.

W każdej sesji odkrywałeś jakiś aspekt mojego człowieczeństwa i godności. Nie przyswajałam tego obfitego duchowego pokarmu w całości - po prostu był dla mnie zbyt obfity - ale to, co mogłam przyjąć, było pokarmem dającym siłę na czas mojego życia aż do następnej sesji.
Jezu - dałeś mi zasmakować przebywania w Twojej obecności w Słowie Bożym, w Najświętszym Sakramencie, w Eucharystii. Obym nigdy nie utraciła tego pragnienia i abym zaraziła nim innych.

Dziękuję Ci, Panie, za "warsztaty" - czas uczenia się mówienia o sobie i poznawania siebie oraz słuchania innych. Był to czas, w którym odkrywałam bogactwo, jakie złożyłeś we mnie i w innych.

Tak jak uczniów swoich umocniłeś na Górze Tabor, by mogli przeżyć czas Twojej męki i śmierci, tak i mnie w tej Szkole umacniałeś na czas mojej drogi krzyżowej. Chwała Ci, Panie Jezu, za to!

Dziękuję Ci, Panie Jezu, za taką szkołę i wszystkich, którzy ją tworzyli. Proszę, spraw, abym przyniosła dobre owoce - objawiając Ciebie.

s. Kinga (lat 40)
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl