O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Wam i waszej modlitwie powierzam to nowe posługiwanie, ważne ...


Watykan, 10 października 2007

Drodzy przyjaciele związani z Księżmi Salwatorianami z Krakowa!

Z mojego nowego mieszkania położonego w cieniu Bazyliki św. Piotra, w której niedawno przyjąłem sakrę biskupią, gdzie teraz jest miejsce mojego życia i posługiwania, chciałbym skierować te słowa, by dotarły do was, gdy wszyscy jesteście zgromadzeni na modlitwie. Jest to parę słów, które splatają się wokół trzech uczuć.

Przede wszystkim pełna tęsknoty pamięć o tych dniach, już odległych, ale żywych w moim sercu, gdy byłem z wami, wspólnie czytając i rozważając Słowo Boże. Różnica języka nie przeszkadzała mi odczuć głębi waszego słuchania i wewnętrznego współbrzmienia.

Jest też więź przyjaźni: rzadko znajdowałem osoby, które tak otaczałyby mnie serdecznością i bliskością, starając się wyrazić swą życzliwość i miłość choćby tylko oczami i uśmiechem. Jest to dar, o którym nigdy nie zapomnę i który wzrusza mnie także teraz, gdy piszę te linijki.

Wreszcie jest więź modlitwy i wspólnej wiary, która pozwala nam łączyć się ze sobą pomimo odległości. Dlatego właśnie wam i waszej modlitwie powierzam to nowe posługiwanie, ważne i delikatne, do którego wezwał mnie Papież Benedykt XVI, udzielając mi również pełni kapłaństwa w biskupstwie. Jestem pewien, że będziecie mnie wspierać i że zawsze, tak jak w tym momencie, będę czuł się duchowo złączony z tymi, których poznałem: z ks. Krzysztofem, moim przewodnikiem na polskiej ziemi, z moją tłumaczką Danutą, z wszystkimi Księżmi Salwatorianami, a przede wszystkim z wami, którzy mnie słuchaliście i szliście razem ze mną, choć przez krótki czas.

Dziękuję więc obejmując was wszystkich i błogosławię wam z całego serca, aby Bóg uśmiechał się zawsze nad waszym życiem.

+ Gianfranco Ravasi
Arcybiskup
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl