O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  W tym uścisku było przebaczenie... - Anselm Grün OSB


Dwukrotnie miałem sposobność poprowadzenia w weekendy wykładów w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Były to dla mnie zawsze dni pełne refleksji. Uczestnicy i uczestniczki tych sesji słuchali mnie z uwagą i stawiali bardzo osobiste pytania. Atmosfera tych spotkań zawsze przepełniona była intensywną duchowością. Ludzie biorący w nich udział poświęcali swój czas, aby w ciszy adorować Chrystusa utajonego pod postacią hostii, pozwalając się w Niego przemieniać.

Pewnego razu w ramach jednej z sesji wygłaszałem publiczny wykład w jednym z kościołów krakowskich. Temat brzmiał: "Przebacz samemu sobie". Mówiłem również o pojednaniu między narodami, prosząc o wybaczenie tych wszystkich krzywd, które Niemcy wyrządzili narodowi polskiemu. Po wykładzie podeszła do mnie studentka z pewną starszą panią. Studentka ta powiedziała mi po niemiecku, że ta pani chciałaby mnie objąć. W tym uścisku było przebaczenie. Bardzo głęboko mnie to poruszyło.

Życzę, aby w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów wielu ludzi odnalazło swoją duchową ojczyznę [niem. Heimat], aby tam umacniała się ich wiara i wzrastała miłość do Chrystusa.

O. Anselm Grün
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl