O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Wartość człowieka ...


Wartość człowieka

 

Centrum Formacji Duchowej to miejsce, z którego duchowo czerpie od paru już lat moja żona, jest to dla niej, tak po świecku mówiąc, miejsce „zaczarowane”. Ja pojawiłem się tutaj niejako w jej zastępstwie po raz drugi.
 
Wyjeżdzając z sesji „wartość człowieka” podszedłem do żegnającego nas, siedzącego przy wyjściu z ośrodka Ojca Ryszarda i powiedziałem, że od dzisiaj to miejsce jest także moim „zaczarowanym” miejscem.

Wśród uczestników tej sesji były dwie osoby, dwie kobiety, przykute na stałe do swych wózków. Dlaczego o tym wspominanam? Dlatego, że właśnie z tymi osobami związany jest obraz o którym długo będę pamiętał.

Dwie ciężko chore osoby, dwie historie i dwie … Dwie młode kobiety, dwie piękne kobiety, dwie istoty które cały czas, każdą godzinę i każdą minutę tej sesji poświęciły na byciu przy swoich chorych matkach?, ciociach? Były tam i czuwały, reagowały na każdy ich gest, potrzebę, skinienie ręki i cichy szept. Może to robiły codziennie, każdego dnia. Patrząc w ten obraz zastanawiałem się czy kiedykolwiek byłbym skłonny do takiego poświęcenia, takiej miłości?

A wracając pociągiem do domu siedziałem w przedziale z siostrą zakonną też wracającą z tej sesji, a w jej oczach widziałem radość i odbicie Bożej miłości. Tak patrzą i tak się śmieją tylko osoby zakochane, zakochane w Bogu, w Jezusie Chrystusie. To cudowne móc zobaczyć taką twarz, taki uśmiech i takie spojrzenie.

Będę tu przyjeżdżał także dlatego, by spotykać takich ludzi, promieniujacych Bożą miłością i będących prawdziwymi świadkami Bożej obecności wśród nas.

Bóg zapłać.

Paweł

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl