O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Od apatii do pasji duchowej. Duchowość na nasze czasy (książk ...


Biblioteka
Centrum Formacji Duchowej

Seria: Szkoła Duchowości Ojca Jordana
 

Od apatii do pasji duchowej.
Duchowość na nasze czasy 

ks. Alessandro Pronzato
 
wybitny włoski pisarz katolicki,
dziennikarz, rekolekcjonista, autor wielu książek z duchowości chrześcijańskiej i biblijnej

 

Jest to książka o duchowej drodze, którą przeszedł konkretny człowiek - o. Franciszek Maria od Krzyża Jordan, założyciel salwatorianów i salwatorianek. Na tej drodze może się odnaleźć wielu ludzi naszych czasów, którym bliskie jest doświadczenie napięcia między apatią a pasją duchową, między letniością a żarliwością.

Książka to pokłosie sesji formacyjnej zatytułowanej "Od apatii do pasji duchowej. Duchowość na nasze czasy", która odbyła się w dniach 13-15 czerwca 2008 r. w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Ks. Alessandro Pronzato podzielił się wówczas swoim doświadczeniem spotkania z o. Franciszkiem Jordanem poprzez lekturę jego "Dziennika duchowego".

W jednej z pierwszych konferencji ks. Pronzato wyznał: "przeczytałem ze wzruszeniem i z głębokim zaangażowaniem cały Dziennik. Muszę powiedzieć jednak osobiście, że jeśli są jakieś strony, które mną naprawdę wstrząsnęły, to są to ostatnie strony, gdzie ojciec Jordan już nie robi cytatów, nie cytuje zdań autorów i świętych; nie chcąc, on sam stawał się mistrzem duchowym. (…) udało mu się sprawić, by wydobyła się jego myśl. Dał nam swoją lekcję, oczywiście nigdy nie pretendując do tego, by być mistrzem. My patrzymy na niego i możemy naprawdę na serio traktować te słowa, uczynić je swoimi, bo te słowa nie są po prostu owocem studium, nie są owocem kultury, ale naprawdę przedstawiają drogę przemierzoną przez niego… ze wszystkimi odkryciami, a także ze wszystkimi cierpieniami, które charakteryzowały jego drogę, które czynią ojca Jordana mistrzem szczególnie godnym zaufania" (tekst spisany na żywo; por. w książce - s. 27).

 

Spis treści:

  • Kim był ojciec Franciszek Jordan?
  • "Dziennik Duchowy" jako kompas na drodze
  • Ludzkie podstawy mocnej struktury wewnętrznej
  • Nić przewodnia duchowości Ojca Jordana
  • Ogień pochłaniającej pasji: zbawienie wszystkich
  • Kontemplatyk i człowiek modlitwy, nie tylko czynu

 

Konferencje wygłoszone przez ks. Alessandro Pronzato zostały również utrwalone w formie nagrań na płytach CD: Od apatii do pasji duchowej. Duchowość na nasze czasy (płyty CD) - ks. Alessandro Pronzato.

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl