O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Nataša Govekar ...


- pochodzi ze Słowenii, studiowała teologię i język słoweński na Uniwersytecie w Lubljanie. Uzyskała doktorat z zakresu misjologii w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie na podstawie pracy na temat przekazu wiary za pośrednictwem obrazów. Należy do Centrum Badawczego Ezio Aletti w Rzymie. W lutym 2016 r. mianowana przez papieża Franciszka dyrektorem departamentu teologiczno-duszpasterskiego w watykańskim Sekretariacie ds. Komunikacji.

W naszym domu gościła sześć razy w ramach sesji organizowanych w Szkole Wiary, inicjatywie formacyjnej podejmowanej przez krakowskie Centrum Formacji Duchowej we współpracy z rzymskim Centro Aletti. W czasie sesji „Wierzę. Co to znaczy?” (4-6 XII 2009), „Wierzę w Boga Ojca Stworzyciela” (3-6 VI 2010), „Dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba” (23-26 VI 2011), „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy” (7-10 VI 2012), „Ukrzyżowany za nas, został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego” (30 V - 2 VI 2013), oraz „Wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Ojca” (19-22 VI 2014) w swoich konferencjach proponowała kontemplację prawd wiary w sztuce sakralnej.

 

W języku polskim, nakładem wydawnictwa Salwator, ukazała się również publikacja „Blask Bożego Narodzenia”, w której zestawia obrazy i komentarze ukazując perłę ukrytą w bogatej tradycji artystycznej i patrystycznej, którą odczytuje na nowo Pracownia Sztuki Duchowej - Centrum Aletti.

   

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl