O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Jak pomagać osobom o niechcianych skłonnościach homoseksualny ...


Jak pomagać osobom
o niechcianych skłonnościach homoseksualnych?
1-3 kwietnia 2011

W pierwszy weekend miesiąca, od 1 do 3 kwietnia br.,  w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego, przeżywaliśmy sesję przeznaczoną dla wszystkich, którzy pośrednio lub bezpośrednio stykają się z problemem homoseksualizmu i chcą wiedzieć jak pomagać osobom o  skłonnościach homoseksualnych. W spotkaniu wzięło udział 71 osób.

Zagadnienia związane z homoseksualizmem niewiele mają wspólnego z seksem. Zagadnieniem wiodącym jest „odkrycie osobistego  potencjału, tożsamości płciowej i obrazu siebie” (J. Nicolosi). Jeśli usunie się przeszkody, które osłabiają lub deformują rozwój natury, to człowiek rozwinie się w dojrzałego, pod każdym względem spełnionego, dorosłego człowieka. Prowadzący sesję o. Mieczysław Kożuch SJ chce nieść jej uczestnikom miłość i nadzieję, czerpane z najbardziej pozytywnego myślenia, jakie daje antropologia chrześcijańska, od której  - wspanialszej nie ma!

Spotkanie odbywało się w szóstą rocznicę przejścia do domu Ojca Sługi Bożego Jana Pawła II, a prowadzący je  jezuita uczynił punktem wyjścia swoich rozważań słowa Papieża zaczerpnięte z książki "Przekroczyć próg nadziei":

"Wciąż na nowo Kościół podejmuje zmaganie się z duchem tego świata, co jest niczym innym jak zmaganiem się o duszę tego świata. Jeśli bowiem z jednej strony jest w nim obecna Ewangelia i ewangelizacja, to z drugiej strony jest w nim także obecna potężna anty-ewangelizacja, która ma też swoje środki i swoje programy i z całą determinacją przeciwstawia się Ewangelii i ewangelizacji. Zmaganie się o duszę świata współczesnego jest największe tam, gdzie duch tego świata zdaje się najmocniejszy" (Jan Paweł II).

 Prowadzący spotkanie Mieczysław Kożuch SJ jest psychologiem, kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą, związanym z Grupą „Odwaga” proponującą pomoc duchową i terapeutyczną osobom o skłonnościach homoseksualnych. Aktualnie posługuje w domu rekolekcyjnym jezuitów w Zakopanem na Górce . Z naszym Centrum o. Kożuch współpracuje od kilku lat. Podejmował w naszym domu wykłady w ramach Szkoły Wychowawców Seminaryjnych i Szkoły Formatorek Zakonnych; nadto prowadził dotychczas pięć różnych spotkań formacyjnych. >>>

Dziękujemy za dar modlitwy w intencji prowadzących i uczestników spotkania!

---------------------------------------------------------------------

Zachęcamy do skorzystania z nagrań bieżącej sesji:

oraz innych sesji, które w 2010-2011 roku odbyły się w naszym domu. Prowadzili je: Józef Augustyn SJ; Amedeo Cencini FdCC; ks. Waldemar Chrostowski; abp Bruno Forte; Innocenzo Gargano OSB Cam., Dariusz Kasprzak OFM Cap., ks. Edward Staniek, Krzysztof Wons SDSks. Stanisław Haręzga; abp Piero Marini; Marko Ivan Rupnik SJ, Maria Campatelli, Nataša Govekar, Krzysztof Wons SDS; Wiesława Stefan, Małgorzata Kramarz, Elżbieta Łozińskaks. Jakub Szcześniak; Piotr Szyrszeń SDS; Piotr Ślęczka SDS i Krzysztof Wons SDS.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl