O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Płyty CD
Spotkanie Jezusa z Samarytanką. Spotkanie z pragnieniem (MP3) - s. Judyta Pudełko PDDM
Spotkanie Jezusa z kobietą z Samarii odkrywa przed nami prawdę o Jezusie, który wychodzi na spotkanie człowieka (J 4, 4-42). W tym spotkaniu stykają się ze sobą dwa pragnienia: Boga i człowieka. Roz­ciągają się one następnie na różne sfery życia, które wyrażają się w tematach wody żywej, małżeństwa i kultu. Wiara, która rodzi się przy spot­ka­niu z Jezusem, prowadzi do głoszenia Go tak, by każdy z nas mógł rów­nież, w świetle Słowa, skonfrontować się ze swoim pragnieniem.

Wprowadzenie w Wielki Post (MP3) - Joachim Stencel SDS
Trzydniowe rekolekcje na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Pierwsze godziny i dni tego szczególnego okresu, przeżyte na pustyni, w pełnej ciszy, na medytacji słowa Bożego z liturgii wielkopostnej, mogą stać się duchową inspiracją do hojnego wejścia w czterdziestodniowe przygotowanie do Wielkiej Nocy.

Dla mnie żyć to Chrystus (MP3) - kard. Robert Sarah
Rekolekcje z żywym świadkiem wiary, który wzrastał w młodym Kościele Afryki i który nosi w sobie zapał pierwotnego Kościoła. Na każdym etapie życia, także wtedy, gdy swoją wierność powołaniu mógł przypłacić ofiarą z życia, zawsze mówił Bogu „tak”. Odważny głosiciel Słowa, wezwany z malutkiej gwinejskiej wioski do Watykanu, jest dzisiaj jednym z najbliższych współpracowników papieża Franciszka. Będzie pomagał uczestnikom rekolekcji powrócić do pierwotnej miłości i ponowić swoje oddanie Chrystusowi.

Jak żyć Słowem Bożym na co dzień? (MP3) - Krzysztof Wons SDS
Bóg codziennie do nas mówi! Jego Słowo jest zawsze Słowem „na teraz”, na obecną sytuację naszego życia. Jeśli uwierzymy, że Bóg codziennie kieruje do nas Słowo, życie nasze nabierze głębszego wymiaru. Zauważymy wtedy, że im więcej się modlimy Słowem Bożym, tym „więcej” Bóg jest obecny w naszym życiu. Im głębsze i hojniejsze jest nasze rozważanie Słowa, tym „bliższy” staje się nam Bóg „wyraźniej” objawiający się w wyda­rze­niach dnia.
WYDANIE DRUGIE - nagranie wykonano w czasie sesji w dniach 19-21 stycznia 2018 r. w CFD w Krakowie. Po dwudziestu latach wprowadzania w modlitwę słowem Bożym w codzienności autor podejmuje temat z ubogaconej doświadczeniem perspektywy.

Jezus i przyjaciele z Betanii. Lectio divina z Marią, Martą i Łazarzem (MP3) - Krzysztof Wons SDS
Wszyscy ewangeliści opowiadają o zażyłej więzi Jezusa z rodzeństwem z Betanii. Syn Boży, najpiękniejszy z synów ludzkich, pielęgnował głę­bo­kie przyjaźnie z Marią, Martą i Łazarzem. Betania była Jego umiło­wa­ną oazą spotkań z przyjaciółmi. Podczas sesji prowadzący, Krzysztof Wons SDS, proponuje lectio divina do wybranych stronic Ewangelii o przyjaźni święto­wanej przy stole, przeżywanej w czasie choroby, w dniach bólu po stracie ukochanej osoby, w godzinie pożegnania, krzyża i o brzasku nowej wiosny życia.

Pokochałem cię wieczną miłością (MP3) - Krzysztof Wons SDS i Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia
Płyta zawiera nagrania z Dni Apostołów Bożego Miłosierdzia, które odbyły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w dniach od 1 do 5 października 2018 roku.

Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina. Pogłębienie: Lectio divina z Szymonem Piotrem (MP3) - abp Grzegorz Ryś, Krzysztof Wons SDS
Konferencje i wprowadzenia do modlitwy związane z towarzyszeniem w rekolekcjach lectio divina w czasie etapu pogłębienia – lectio divina z Szymon Piotrem.

Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina. Etap 4: Ewangelia wg św. Jana (MP3) - s. Judyta Pudełko PDDM, Krzysztof Wons SDS
Konferencje i wprowadzenia do modlitwy związane z towarzyszeniem w rekolekcjach lectio divina w czasie IV etapu, tj. formacji ucznia Jezusa w Ewangelii wg św. Jana.

Dzieje Apostolskie. Księga o nadziei Kościoła (MP3) - Innocenzo Gargano OSBCam, ks. Waldemar Chrostowski, Danuta Piekarz
ierwsze wspólnoty chrześcijańskie, chociaż nie były pozbawione sła­bości i prób w wierze, emanowały życiem. Pozostawiły prze­sła­nie nadziei: niezależnie od wszelkich pozorów zwycięstwa zła nad dobrem zwy­cię­stwo Chrystusa już się dokonało i jest definitywne. Zmartwychwstały jest obecny i działa w naszej historii. Przesłanie pierwszego Kościoła jest nam potrzebne zwłaszcza dzisiaj, gdy „tylu ludzi sprawia wrażenie, że są zdezorientowani, niepewni, pozbawieni nadziei” (św. Jan Paweł II). Sesja (w ramach XV Dni Duchowości Biblijnej) o nadziei w Kościele z propozycją konferencji, konwersacji i lectio divina do wybranych stronic Dziejów Apostolskich.

Dojrzałość w relacjach (MP3) - Mateusz Roman Hinc OFMCap
Brak relacji z drugim człowiekiem jest często główną przyczyną trudności, a niekiedy i zaburzeń. Nie chodzi o jakiekolwiek relacje. Ludzkie relacje wymagają dojrzałości. Dojrzałe życie rozwija się dzięki dojrzałym relacjom. Sesja poświęcona jest próbie zdefi­nio­wania dojrzałości tak psychicznej, jak i religijnej człowieka, spojrze­niu na komunikację i na możliwości płynące z ludzkiego charakteru.

[1] [2] [3]  następne
KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl