O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Szkoła Kierownictwa Duchowego

Na bazie doświadczeń Szkoły Modlitwy Słowem Bożym, odkryliśmy potrzebę zwrócenia większej uwagi na towarzyszenie indywidualne w osobistej modlitwie Słowem Bożym.

Intensywne zgłębianie Słowa na modlitwie odkrywa coraz głębsze pokłady naszej psychicznej i duchowej natury. Słowo ujawnia nie tylko świat głębokich potrzeb, duchowych pragnień, ale także ludzkie uwikłania. Słowo wzywa do rozeznawania tego co jest Bożym, a co jedynie ludzkim myśleniem. Nasze doświadczenie spotkań przekonało nas, że im bardziej osoby wprowadzane są w doświadczenie modlitwy osobistej, tym większą uwagę powinny przywiązywać do korzystania z pomocy kierownika duchowego – osoby doświadczonej na drodze duchowego rozwoju, aby dobrze rozeznawać swoje życiowe wybory.

Szkoła Kierownictwa Duchowego proponuje regularnie trzy sesje weekendowe w ciągu roku. Podejmuje tematy związane z rozwojem ludzkim i duchowym oraz przygotowuje do korzystania z kierownictwa duchowego. Jest także pomocą dla kierowników duchowych, którzy prowadzą przygotowujących się do właściwego korzystania z kierownictwa duchowego a także pomaga kierownikom duchowym w podejmowaniu posługi towarzyszenia indywidualnego.

Tematy sesji zmieniają się co roku. Poniżej zostały przedstawione i omówione tematy na rok najbliższy.


„Uczył nas Kościoła, w którym są relacje” - relacja z sesji „Powrót do życia...” (6-8 X 2017) dedykowanej ks. Krzysztofowi Grzywoczowi
W weekend 6-8 października 2017 r. odbyła się sesja „Powrót do życia. Słowo Boże i uzdrowienie serca”, którą prowadził Krzysztof Wons SDS, dyrektor CFD w Krakowie.

Dojrzałość w relacjach 2-4 listopada 2018
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
Brak relacji z drugim człowiekiem jest często główną przyczyną trudności, a niekiedy i zaburzeń. Nie chodzi o jakiekolwiek relacje. Ludzkie relacje wymagają dojrzałości. Dojrzałe życie rozwija się dzięki dojrzałym relacjom. Sesja poświęcona jest próbie zdefiniowania dojrzałości tak psychicznej, jak i religijnej człowieka, spojrzeniu na komunikację i na możliwości płynące z ludzkiego charakteru.
PROWADZI: Mateusz Roman Hinc OFMCap - psycholog, psychoterapeuta, wykładowca psychologii, zaangażowany głównie w psychoterapię osób duchownych.

możliwość uczestnictwa już tylko jako osoba dochodząca

Radość – sól życia chrześcijańskiego 5-7 października 2018
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
Chrześcijaństwo smutne i opresyjne obce jest przesłaniu Ewangelii. Uczestnicy sesji będą prowadzeni do odkrycia na nowo autentycznego wymiaru radości, która jest solą życia człowieka wierzącego. W świetle Słowa Bożego i refleksji psychopedagogicznej ukazana będzie istota radości. Radość nie jest sprawą taniego, chwilowego dobrego samopoczucia, ale sprawą treści, dojrzałości i wewnętrznej solidności osoby, sprawą doświadczenia i mądrości życiowej, dzięki której chrześcijanie, ludzie radości, uśmiechu i dobrego humoru, stają się apostołami optymizmu, który płynie z pewności nadziei
PROWADZI: Amedeo Cencini FdCC - wychowawca, psychoterapeuta, kierownik duchowy, znany i ceniony włoski formator .

możliwość uczestnictwa już tylko jako osoba dochodząca [aktualizacja: 02-07-2018]

Sesja dla prowadzących rekolekcje lectio divina i kierowników duchowych 14-16 listopada 2018
SZKOŁA LECTIO DIVINA
Centrum Formacji Duchowej zapoczątkowało nowy nurt rekolekcji lectio divina oparty na programie: „Cztery Ewangelie jako cztery etapy dojrzewania chrześcijańskiego”. Po kilkunastu latach doświadczenia duszpasterze CFD proponują projekt ewangelizacyjny, który w oparciu o powyższy program przygotowuje rekolekcjonistów i kierowników duchowych do dawania rekolekcji lectio divina z indywidualnym towarzyszeniem. Sesja przeznaczona jest dla księży, konsekrowanych oraz świeckich, którzy wcześniej uczestniczyli już we wspomnianych wyżej rekolekcjach.
PROWADZĄ: abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski, rekolekcjonista; Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl