O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Szkoła Modlitwy Słowem Bożym

W ramach Szkoły organizowane są systematycznie weekendowe sesje (od piątku do niedzieli) dla wszystkich, którzy pragną praktykować modlitwę Słowem Bożym na co dzień.

Proponujemy wypracowaną przez CFD praktyczną drogę ćwiczeń pomocnych do indywidualnej pracy duchowej w świetle Słowa Bożego. Przybliżone na sesjach ćwiczenia można kontynuować w codzienności z pomocą przygotowanych przez nas materiałów. Na Szkołę składa się kilka sesji w ciągu roku (dwie powtarzane są każdego roku; inne - nowe). Sesje prowadzone są przez duszpasterzy CFD w klimacie pustyni, milczenia z możliwością spotkania z kierownikiem duchowym.

Przedłużeniem formacji w Szkole Modlitwy Słowem Bożym mogą być ośmiodniowe rekolekcje lectio divina lub Ćwiczenia Ignacjańskie, przeżywane w pełnym milczeniu i z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.


Krynica Zdrój: Czy chcesz być zdrowy? (J 5, 1- 18) - zapowiedź
16-18 listopada 2018 - w ośrodku „Leśna Polana” w Krynicy Zdroju w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym Joachim Stencel SDS, duszpasterz CFD w Krakowie, poprowadzi sesję „Czy chcesz być zdrowy? Lectio divina do J 5, 1- 18”.

Krynica Zdrój: Panie, naucz nas modlić się! - zapowiedź
19-21 października 2018 - w ośrodku „Leśna Polana” w Krynicy Zdroju w Szkole Modlitwy Słowem Bożym Piotr Szyrszeń SDS poprowadzi sesję „Panie, naucz nas modlić się!”.

Krynica Zdrój: Tęsknota za Ojcem - zapowiedź
10-12 sierpnia 2018 - w ośrodku „Leśna Polana” w Krynicy Zdroju w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym Krzysztof Wons SDS poprowadzi sesję „Tęsknota za Ojcem”.

Carlsberg: Szkoła Modlitwy Słowem Bożym w 2018
więcej informacji i zgłoszenia: www.szkola-modlitwy.de.

Na głębinach Słowa: Jezus i przyjaciele z Betanii. Lectio divina z Marią, Martą i Łazarzem 30 listopada - 2 grudnia 2018
SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM
Wszyscy ewangeliści opowiadają o zażyłej więzi Jezusa z rodzeństwem z Betanii. Syn Boży, najpiękniejszy z synów ludzkich, pielęgnował głębokie przyjaźnie z Marią, Martą i Łazarzem. Betania była Jego umiłowaną oazą spotkań z przyjaciółmi. Podczas sesji zostanie zaproponowana lectio divina do wybranych stronic Ewangelii o przyjaźni świętowanej przy stole, przeżywanej w czasie choroby, w dniach bólu po stracie ukochanej osoby, w godzinie pożegnania, krzyża i o brzasku nowej wiosny życia.
PROWADZI: Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.
możliwość udziału już tylko w charakterze osoby DOCHODZĄCEJ
- o możliwość pełnego udziału można pytać po 10 listopada 2018 r. -

Spotkania z Jezusem na górze 24-26 sierpnia 2018
SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM - Góry w Ewangeliach skrywają wielkie tajemnice Jezusa. Uczestnicy sesji będą prowadzeni w świetle Słowa do spotkań z Jezusem w górach. Miejscem spotkań i modlitwy Słowem będą: Góra Wyboru, Góra Nauczania, Góra Przemienienia, Góra Nocnej Modlitwy i Duchowej Agonii, Góra Ukrzyżowania, Góra Wniebowstąpienia. Zaproponowana zostanie lectio divina do wybranych fragm. Ewangelii.
PROWADZI: Joachim Stencel SDS - duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

Pracujemy dalej… O kontynuacji projektu NJŻ w roku 2017/2018
„Wierzę, że życie pod wpływem Ewangelii może się zmieniać, może stawać się piękniejsze…” - mówi Krzysztof Wons SDS, współtwórca i koordynator projektu. Nowa Jakość Życia „przekonuje także, że Ewangelia jest piękna, że dotyczy [ich] życia, że przechodzi przez sam środek [ich] życia osobistego, rodzinnego, wspólnotowego, parafialnego”.

„Jak nadać życiu nową jakość” - konferencja Krzysztofa Wonsa SDS
Centrum Formacji Duchowej – Kraków, 6 czerwca 2016 r.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl