O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Świadectwa
Wymarzona przez mnie… Orkiestra Dusz Miłosiernych
Zastanawiałam się więc, po co niejako „brać po lupę” i przyglądać się szczegółowo cierpieniom Pana Jezusa, (…). Rozważamy te tajemnice przecież w Wielkim Poście, to prawda, ale teraz jest lato, nie zaś czas przed Wielkanocą. (...).

Świadectwo: Nowe spojrzenie na Maryję
„«Kielich zbawienia» - słowo Boże! «Podniosę kielich zbawienia» - wezmę słowo Boże, by zachować je w swoim sercu i rozważać, by je kołysać, jak najukochańsze dzieciątko, tak jak to czyniła Maryja, najlepsza ze wszystkich kobiet” – refleksja po sesji na Chorwacji.

Świadectwo: „Panie Jezu, spraw, aby wszyscy zostali zbawieni”
Br. Moris Maurin ze wspólnoty Małych Braci Jezusa przeżył prawie 30 lat w Polsce; zm. 15 V 2018. Udostępniamy tekst jego świadectwa, które ukazało się w ZFD 5/1997.

Świadectwo: Doświadczenie NIC było darem dla mnie
Były to moje czwarte rekolekcje, (...). Wyjeżdżałem z nich rozgoryczony, (...). Czułem, jakby żadne słowo nie było dla mnie. (...) Zrozumiałem z tego tyle, że to NIC, (...)

Świadectwo: On mnie, prawdziwą, chce prowadzić do Ojca
„Przyjechałam z wielką świadomością jakiegoś wewnętrznego nieładu, z pamięcią niedojrzałych zachowań sprzed dosłownie kilku dni i usłyszałam, że…” - pisze Anna.

Świadectwo NJŻ: Moja droga do… zaczęłam prawdziwie żyć
„Moja droga do bliższego poznania Boga zaczęła się kilka miesięcy temu dzięki siostrze zakonnej…” - wyznaje licealistka z Krakowa. Pielgrzymka, schola, lektura Biblii, filmy NJŻ wpisują się w etapy procesu, który podsumowuje wyznając: „myślę, że teraz gdy dopuściłam Boga do swojego serducha, [...], to dopiero zaczęłam prawdziwie żyć” .

Świadectwo NJŻ: Czułam, że te fragmenty słowa Bożego są dla mnie
„Nie wiedziałam, co się dzieje, ale wiedziałam jedno: jest mi już tak źle, że muszę coś zmienić. Zaczęłam się modlić, by Bóg pomógł mi, bo sama to już tylko idę w dół” - wyznaje Monika. Tak  oddaje owoce spotkania z Pismem Świętym przez NJŻ: „chyba pierwszy raz w życiu tak bardzo czułam, że te fragmenty słowa Bożego, modlitwy są dla mnie” .

Świadectwo: Tęsknię za wierzącym mężem
Wróciłam z sesji Szkoły Modlitwy Słowem Bożym „Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?” wypełniona Bożą czułością, dobrocią, aby dawać…

Świadectwo: Błahe zdanie… rozświetliło życie
Czas pustyni, czas spotkania ze Słowem. Czas bycia w domu, bo dom jest tam, gdzie jest Jezus. Czas uczenia się, jak spotykać Boga w mojej Galilei...

Świadectwo: Co ja mogę mieć wspólnego z pierwszym papieżem?
(...) Zapracowany inżynier, mąż, tata dwojga nastolatków, borykający się z chorobami, problemami szarej codzienności? Co mogę mieć wspólnego z wielkim św. Piotrem...?

[1] [2] [3]  następne
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl