O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Świadectwa
Świadectwo ks. Jarosława Klimczyka CRL
„Aula konferencyjna o. Jordana. Spotkanie z…” [3].

Świadectwo: On zawsze jest ze mną!
Skarbem, który został mi dany przez ten krótki czas, było ponowne odkrycie głębokiej przynależności do Boga i tego, że jestem jego umiłowanym dzieckiem, i że On, bez względu na to, co się dzieje w moim życiu, ZAWSZE JEST ZE MNĄ, jak z Józefem („Pan był z nim” Rdz 39, 13) czy z Jakubem, gdy wyruszał do Egiptu („Ja pójdę tam z tobą” Rdz 46, 4).

Świadectwo: Dotarłam do historii Józefa i… trafiłam na ścianę
Widzę niesamowite działanie Opatrzności Bożej  (…). Od pewnego czasu rozważałam kolejno fragmenty z Księgi Rodzaju, po kawałku każdego dnia. (…) W ostatnich tygodniach jednak dotarłam właśnie do historii Józefa i… trafiłam na ścianę. Ścianę mojego oporu. (…)

Świadectwo: Bóg nad tym wszystkim czuwa
Historia przebaczonej krzywdy, historia Józefa i jego rodziny bardzo poruszyła moje serce. (...) Mocno wybrzmiały dla mnie słowa, że nie należy niczego na tej drodze przyspieszać, że wszystko ma swój czas, że Bóg nad tym wszystkim czuwa. (...)

Świadectwo: Droga, którą chciałam przejść, to „Miłość”
(…) Dopiero w czasie rekolekcji zobaczyłam podobieństwo do drogi Miłości, którą prowadzi mnie Jezus. Bo sama najwyżej dojdę do połowy albo zawisnę i będę wisieć w jednym miejscu, zastanawiając się, co jest ze mną nie tak. (…)

Świadectwo: Czuła, ciepła obecność Boga „rozpuszczała mnie”
(...) Dziękuję ojcu Joachimowi, że „zatrzymał” mnie na tekście, który na samym początku rekolekcji tak bardzo mnie poruszył. Słowa „ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” towarzyszyły mi przez cały czas rekolekcji. I są ze mną (...)

Świadectwo: Trwać przy SŁOWIE
Przed kilkoma dniami zakończyłem trzeci tydzień ćwiczeń ignacjańskich. Nie będzie wielkim odkryciem, jeśli powiem, że jako kapłan z 3-letnim stażem zmagam się najbardziej z codzienną medytacją Słowa Bożego. rzez Boga jestem do tego często zapraszany, (…)

Świadectwo: Czas patrzenia, …, przypomnienia sobie, powrotu…
„Był to dla mnie kolejny przyjazd do Domu Słowa po to, by Słowo wyjaśniało Słowo. Spotkanie z Jonaszem było spojrzeniem z wielu perspektyw na moje życie, …” (Anna).

Świadectwo: Imiona Ikony „Całej Pięknej”
Maryjo, Matko zdumienia, pokory i powściągliwości,
naucz nas modlić się Słowem Syna Twego. (…)

Lectio divina jest dla mnie życiem w rytmie Serca Boga
Był czas, gdy wstając rano myślałam o tym, że idę czytać Pismo Święte. Lecz w pewnym momencie (…) poranne lectio zaczęłam postrzegać jako SPOTKANIE. Już nie szłam czytać Biblii… Zaczęłam wstawać o poranku, aby się SPOTKAĆ (...).

„Dom nie tylko mój… może się stać również waszym domem”
„Jestem związany z tym domem od 17 lat. Tu zrozumiałem, co to znaczy, że zostałem odkupiony, kim jest Ukrzyżowany, który mnie odkupił i kim jestem dla Niego. Tu doświadczałem Kościoła jako wspólnoty, którą zgromadził Zbawiciel i tu dzieliłem się z Kościołem swoją wiarą (…)” - dzieli się ks. Jarosław Klimczyk CRL.

Wymarzona przez mnie… Orkiestra Dusz Miłosiernych
Zastanawiałam się więc, po co niejako „brać po lupę” i przyglądać się szczegółowo cierpieniom Pana Jezusa, (…). Rozważamy te tajemnice przecież w Wielkim Poście, to prawda, ale teraz jest lato, nie zaś czas przed Wielkanocą. (...).

Świadectwo: Nowe spojrzenie na Maryję
„«Kielich zbawienia» - słowo Boże! «Podniosę kielich zbawienia» - wezmę słowo Boże, by zachować je w swoim sercu i rozważać, by je kołysać, jak najukochańsze dzieciątko, tak jak to czyniła Maryja, najlepsza ze wszystkich kobiet” – refleksja po sesji na Chorwacji.

Świadectwo: „Panie Jezu, spraw, aby wszyscy zostali zbawieni”
Br. Moris Maurin ze wspólnoty Małych Braci Jezusa przeżył prawie 30 lat w Polsce; zm. 15 V 2018. Udostępniamy tekst jego świadectwa, które ukazało się w ZFD 5/1997.

Świadectwo: Doświadczenie NIC było darem dla mnie
Były to moje czwarte rekolekcje, (...). Wyjeżdżałem z nich rozgoryczony, (...). Czułem, jakby żadne słowo nie było dla mnie. (...) Zrozumiałem z tego tyle, że to NIC, (...)

[1] [2] [3]  następne
ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl