O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Dni Duchowości Biblijnej
Dni Duchowości Biblijnej: Dzieje Apostolskie. Księga o nadziei Kościoła 8-11 listopada 2018
SZKOŁA BIBLIJNA
Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie, chociaż nie były pozbawione słabości i prób w wierze, emanowały życiem. Pozostawiły przesłanie nadziei: niezależnie od wszelkich pozorów zwycięstwa zła nad dobrem zwycięstwo Chrystusa już się dokonało i jest definitywne. Zmartwychwstały jest obecny i działa w naszej historii. Przesłanie pierwszego Kościoła jest nam potrzebne zwłaszcza dzisiaj, gdy „tylu ludzi sprawia wrażenie, że są zdezorientowani, niepewni, pozbawieni nadziei” (św. Jan Paweł II ). Sesja o nadziei w Kościele z propozycją konferencji, konwersacji i lectio divina do wybranych stronic Dziejów Apostolskich.
PROWADZĄ: Innocenzo Gargano OSB Cam - kameduła, wykładowca patrystyki na papieskich uczelniach rzymskich, współczesny mistrz duchowy lectio divina; ks. Waldemar Chrostowski - kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, laureat Nagrody Ratzingera; Danuta Piekarz - wykładowca Nowego Testamentu i teologii biblijnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
możliwość uczestnictwa już tylko jako osoba dochodząca [aktualizacja: 05-07-2018]
- o możliwość pełnego udziału można pytać po 1 listopada 2018 -

Dni Duchowości Biblijnej 7-11 listopada 2012 - 15.lecie CFD - relacja video
Relacja z sesji jubileuszowej z okazji 15-lecia Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w dniach 7-11 listopada 2012 r. przygotowana przez www.katolik.tv.

Dni Duchowości Biblijnej - 15.lecie CFD - Powrót do lectio divina. Nowa wiosna Kościoła 7-11 listopada 2012 - odnośniki do informacji o spotkaniu
Tutaj możesz znaleźć odnośniki do informacji i tekstów związanych ze spotkaniem zorganizowanym w 15 rocznicę powstania Centrum Formacji Duchowej.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl