O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Szkoła Duchowości Ojca Jordana
Panie, naucz nas modlić się! 20-22 kwietnia 2018
SZKOŁA DUCHOWOŚCI OJCA JORDANA
Słowo Boga codziennie nas karmi i leczy. Powołuje i posyła. Oczyszcza od nieuporządkowanych przywiązań. Umacnia do walki o dobro wszystkich, a nawet jednego człowieka. Kształtuje w nas uczniów posłusznych Bogu aż do śmierci, zdolnych obumierać, by dawać życie innym. Sesja w roku setnej rocznicy śmierci ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów, idąc po śladach biblijnych, które zostawił w dzienniku duchowym, będzie okazją, by uczyć się modlitwy, która kształtuje życie.
PROWADZI: Piotr Szyrszeń SDS - duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

Akta procesu w sprawie domniemanego cudu już w Rzymie
12 sierpnia 2016 r. w Jundiaí w Brazylii zakończył się diecezjalny etap procesu w sprawie domniemanego cudu przez wstawiennictwo o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

Postęp w procesie beatyfikacyjnym O. Franciszka Jordana
11 listopada 2015 r. w diecezji Jundiaí rozpoczęło się na szczeblu diecezjalnym dochodzenie mające na celu zbadanie i oficjalne uznanie cudu przez wstawiennictwo Założyciela.

SZKOŁA DUCHOWOŚCI OJCA JORDANA
Tu znajdziesz informacje o zakończonych spotkaniach w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana i ostatnich publikacjach o słudze Bożym o. Franciszku Marii od Krzyża Jordanie.
   

Franciszek M. od Krzyża Jordan praktykował cnoty w stopniu heroicznym
14 stycznia 2011 r. Benedykt XVI polecił promulgację dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża, założyciela Salwatorianów i Salwatorianek. Zob. odsyłacze do wybranych artykułów przybliżających osobę i życie naszego Założyciela.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl