O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Szkoła Duchowości Ojca Jordana
List ks. Krzysztofa Wonsa SDS - Kraków, 13 maja 2020
Wznawiamy prowadzenie rekolekcji i sesji w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie [zob. list ks. Krzysztofa Wonsa SDS - Kraków, 13 maja 2020]

Opatrzność Boża stworzyła mnie 12-14 czerwca 2020
SZKOŁA DUCHOWOŚCI OJCA JORDANA. Stworzenie nie wyszło całkowicie wykończone z rąk Stwórcy. Jest w drodze do doskonałości, a Stwórca z miłością i mądrością prowadzi je, podtrzymuje i… pozwala mu działać, bo w realizacji swego zamysłu posługuje się współudziałem stworzeń. Może też wyprowadzić dobro ze skutków zła, fizycznego czy moralnego, spowodowanego przez nie. Prowadzeni słowem Bożym z Pisma Świętego i Katechizmu, także od czcigodnego sługi Bożego o. Franciszka Jordana, pragnącego być „tak dobrym, jak można, narzędziem Bożej Opatrzności”, będziemy uczyć się ufności i cierpliwości, by dojść do celu, a nie zatrzymać się w połowie drogi.
PROWADZI: Piotr Szyrszeń SDS - duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.
– możliwość przesyłania zgłoszeń na sesję - od 2 września 2019 –

Uzdrowienie… niewytłumaczalne z punktu widzenia nauki
Komisja medyczna przy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych stwierdziła, że analizowane przez nią fizyczne uzdrowienie - przedstawione w ramach procesu beatyfikacyjnego O. Jordana - nie może być w tym przypadku wytłumaczone z punktu widzenia nauki.

Akta procesu w sprawie domniemanego cudu już w Rzymie
12 sierpnia 2016 r. w Jundiaí w Brazylii zakończył się diecezjalny etap procesu w sprawie domniemanego cudu przez wstawiennictwo o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

Postęp w procesie beatyfikacyjnym O. Franciszka Jordana
11 listopada 2015 r. w diecezji Jundiaí rozpoczęło się na szczeblu diecezjalnym dochodzenie mające na celu zbadanie i oficjalne uznanie cudu przez wstawiennictwo Założyciela.

SZKOŁA DUCHOWOŚCI OJCA JORDANA
Tu znajdziesz informacje o zakończonych spotkaniach w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana i wybranych publikacjach o słudze Bożym o. Franciszku Marii od Krzyża.

Franciszek M. od Krzyża Jordan praktykował cnoty w stopniu heroicznym
14 stycznia 2011 r. Benedykt XVI polecił promulgację dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża, założyciela Salwatorianów i Salwatorianek. Zob. odsyłacze do wybranych artykułów przybliżających osobę i życie naszego Założyciela.

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl