O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Ojciec Jordan
Rok Ojca Jordana w Krakowie - homilia, 9 września 2018
„Cisi i ukryci współpracownicy Boskiego Zbawiciela” - homilia wygłoszona przez ks. Piotra Szyrszenia SDS w kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie (9 IX 2018).

Rok Ojca Jordana w Krakowie - homilia, 8 września 2018
„Jego relacja z Jezusem była płodna: zrodził salwatorianów i salwatorianki ” - homilia wygłoszona przez ks. Krzysztofa Wonsa SDS w CFD w Krakowie (8 IX 2018).

100. rocznica śmierci naszego ojca, Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek - 8 września 2018

Ostatnie słowa o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana - 6 września 1918
„Niebo - otrzymamy je wyłącznie dzięki miłosierdziu Bożemu. Inaczej tam się nie dostaniemy” (O. Jordan do siostry zakonnej - pielęgniarki, 6 września 1918).

Z Testamentu Duchowego o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana
„Bądźcie zawsze prawdziwymi i wiernymi synami świętej Matki, Kościoła rzymskiego, i uczcie, czego on uczy, wierzcie, w co on wierzy, odrzucajcie zawsze, co on odrzuca” (O. Jordan).

Ostatnie słowa o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana - 29 sierpnia 1918
„Zapamiętaj sobie to, ojcze: ‘Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami...’. Musi się pozwolić prowadzić przez Opatrzność i uważać, by nie pokrzyżować Jej planów. Niektórzy tracą cierpliwość i zatrzymują się w połowie drogi. Gdy się wytrwa, znajduje się w końcu rozwiązanie” (do Pankracego Pfeiffera SDS, 29 sierpnia 1918).

Duchowość – ciągły rozwój w życiu o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek
Konferencja wygłoszona przez Barbarę Szczygieł SDS w kaplicy pw. NMP Matki Zbawiciela w Goczałkowicach Zdroju, w niedzielę, 26 sierpnia 2018 r., w ramach Roku Ojca Jordana.

XIX Kapituła Generalna Salwatorianów 13 VIII - 9 IX 2018
Od 13 sierpnia do 9 września 2018 r. trwa XIX Kapituła Generalna Salwatorianów. Mottem spotkania w roku setnej rocznicy śmierci Franciszka M. od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek, są słowa: „Idźcie i zapalajcie wszystkich!”.

Rok Ojca Jordana w Krakowie - homilia, 8 sierpnia 2018
„Zaangażuj się z wiarą i miłością w swoim ‘małym’ świecie!” - homilia wygłoszona przez ks. Piotra Szyrszenia SDS w kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie (8 VIII 2018).

Rok Ojca Jordana w Krakowie - zapowiedź - 8 sierpnia 2018
W Roku Ojca Jordana każdego ósmego dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. z homilią i konferencję do kościoła przy ul. św. Jacka 16. Najbliższe spotkanie: 8 VIII 2018 (śr.).

[1] [2] [3]  następne
KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl