O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  List ks. Krzysztofa Wonsa SDS - Kraków, 12 marca 2020


List ks. Krzysztofa Wonsa SDS – Kraków, 12 marca 2020
Odwołanie sesji 20-22 marca 2020 i zapowiedź sesji online

 

Odwołanie sesji

Drodzy Przyjaciele!

Po modlitwie i dogłębnym rozeznaniu w gronie ekipy duszpasterzy i sióstr CFD podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu sesji weekendowej „Historia przebaczonej krzywdy. Józef Egipski i jego rodzina”, którą w dniach 20-22 marca br. miał poprowadzić w naszym Domu Słowa w Krakowie ks. Joachim Stencel SDS.

Mogę zapewnić, że podejmując tę decyzję, kierowaliśmy się duchem wiary, wewnętrzną wolnością i roztropnością. Żyjemy w sytuacji, w której z pokorą i uległością Bogu trzeba nam jeszcze uważniej słuchać tego, „co mówi Duch do Kościołów”.

W dniach nasilającej się epidemii wirusa Covid-19 staramy się zachować pokój ducha i wewnętrzną rozwagę. Nie chcemy nikogo z uczestników narażać na zachorowanie, pamiętając o Was, o Waszych rodzinach, wspólnotach i naszym społeczeństwie. Na sesje i rekolekcje przyjeżdżają do naszego CFD uczestnicy z całej Polski i spoza jej granic, w różnym wieku, co zawsze sprawiało i sprawia nam wielką radość. Jednak w obecnej sytuacji, właśnie ze względu na ten fakt, moglibyśmy stać się środowiskiem podwyższonego ryzyka ewentualnego zakażenia wirusem Covid-19. Trzeba zachować umiar: z jednej strony nie poddawać się duchowi niepokoju czy paniki, bo to nie jest postawa chrześcijańska, z drugiej strony nie lekceważyć powagi sytuacji z myślą o sobie i bliźnich, których kochamy. Zdecydowaliśmy się na odwołanie sesji kierując się odpowiedzialnością i miłością do Was. Nie zrezygnowaliśmy jednak z proponowania pomocy duchowej inną drogą.

 

Sesja w Domu Słowa online!

Obecna sytuacja w żaden sposób nie zniechęca nas, lecz wprost przeciwnie, jeszcze bardziej zachęca do podjęcia innych konkretnych sposobów towarzyszenia duchowego i udzielania Wam duchowej pomocy. CFD pozostanie nadal naszym wspólnym domem słuchania Słowa i modlitwy. Nie zmniejszymy w obecnym czasie naszej aktywności. Zmienimy jedynie sposób posługi. Postanowiliśmy, że sesja odbędzie się online w tym samym terminie 20-22 marca drogą internetową. Można w niej uczestniczyć przez naszą stronę www.cfd.sds.pl. Prosimy: o ile to tylko możliwe, tak zorganizujcie sobie czas i przestrzeń w swoich domach, aby zgodnie z tym, co zaplanowaliście pierwotnie, mogli przeżyć ten czas na słuchaniu konferencji, medytacji Słowa i na uczestnictwie we Mszy św. w swoich kościołach.

W najbliższym czasie na stronie www.cfd.sds.pl zostanie zamieszczony program sesji. Konferencje odbywać się będą o określonych godzinach i zalecany będzie czas na osobistą modlitwę Słowem. Prosimy, śledźcie uważnie informacje na naszej stronie. Przekażcie swoim bliskim, znajomym informację o sesji w Domu Słowa online. Powiadomcie ich o niej drogą mailową, telefonicznie, przez fb i inne komunikatory. Wpierajmy siebie nawzajem duchowo. Dzielmy się Słowem!

Każdego dnia, od godz. 20.00 do 21.00, wspólnota salwatoriańska CFD, będzie adorowała Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w kaplicy rekolekcyjnej. Będziemy zawierzali Was, Wasze Rodziny, Wspólnoty oraz całe dzieło CFD Bożej Opatrzności. Zapraszamy do duchowej łączności z nami!

ks. Krzysztof Wons SDS
dyrektor CFD wraz z całą ekipą

 

Dzisiaj, 12 marca 2020 oku, o godz.21.00 zapraszamy do wysłuchania konferencji ks. Krzysztofa Wonsa SDS: Zapowiedź sesji online / „Przyjmijcie Jego pokój”

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl