O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Mojżesz, duchowy przewodnik ludu. Księga Wyjścia 7-9 czerwca ...


Mojżesz, duchowy przewodnik ludu.
Księga Wyjścia
Szkoła Biblijna
7-9 czerwca 2013

     

W dniach 7-9 czerwca 2013 r. w ramach Szkoły Biblijnej odbyła się sesja „Mojżesz, duchowy przewodnik ludu. Księga Wyjścia”. Prowadziła ją Bruna Costacurta.

 

Księga Wyjścia opowiada o Bogu, który bierze w obronę uciemiężony lud, gdy śmierć zagląda mu w oczy. Daje mu charyzmatycznego przewodnika Mojżesza, aby przeprowadził „wybranych” przez pustynię do Ziemi Obiecanej. Uczestnicy sesji są zaproszeni, aby razem Mojżeszem i Izraelitami podjąć drogę przez pustynię: przeżyć wyjście z Egiptu, cudowne przejście przez Morze Czerwone, odnowić przymierze z Bogiem i rozpalić w sobie na nowo tęsknotę za Ziemią Obiecaną.

 Pomagała w tym prowadząca sesję, która posiada szczególną zdolność wyprowadzania na głębiny Starego Testamentu i niezwykły dar przekazu. Bruna Costacurta jest cenionym wykładowcą teologii i duchowości Starego Testamentu na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie; aktualnie jest również kierownikiem instytutu teologii biblijnej na tej uczelni. Prowadzi biblijne sesje rekolekcyjne.

Jest autorką publikacji z zakresu teologii i duchowości biblijnej. W języku polskim, nakładem wydawnictwa Salwator, ukazały się jej książki: „Obietnica życia. Księga Rodzaju”, „Król Dawid”, „Eliasz”. Są one pokłosiem sesji formacyjnych prowadzonych w naszym domu formacyjnym w 2004, 2006 i 2008 roku. Dostępne są również nagrania z tych spotkań.

  

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl