O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  „Le retour à la vie”, to znaczy „Pow ...


„Le retour à la vie”, to znaczy „Powrót do życia”

 

Nakładem wydawnictwa związanego ze Wspólnotą Błogosławieństw ukazała się książka ks. Krzysztofa Wonsa SDS pt. „Le retour à la vie. Écoute de la Parole – Accompagnement spirituel – Guérison du cœur” (Les Éditions des Béatitudes, 2013). Jest to tłumaczenie na język francuski książki „Powrót do życia. Słuchanie Słowa - towarzyszenie duchowe - uzdrowienie serca” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2012).

 

Publikacja to owoc sesji „Uzdrawianie serca. Towarzyszenie w modlitwie Słowem Bożym”, która odbyła się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w dniach 5-7 maja 2006 r.

Ks. Krzysztof Wons, doświadczony kierownik duchowy i rekolekcjonista, podjął zaproponowany temat inspirując się opisaną przez św. Łukasza historią o dwóch uczniach będących w drodze z Jerozolimy do Emaus (Łk 24, 13-33). Towarzyszący im w drodze Zmartwychwstały Jezus słucha ich, diagnozuje i reanimuje ich serce, wspomaga w dojrzewaniu do wzięcia odpowiedzialności za życie. Uzdrowieni przez Słowo uczniowie wracają do wspólnoty, od której wcześniej uciekali, by zaświadczyć o przywróconym im życiu.

 okładka na kasety

Konferencje z tej sesji ukazały się najpierw w formie nagrań na kasetach (obecnie są dostępne na płytach CD - www.katolik.tv) oraz drukiem w wydawanych przez CFD „Zeszytach Formacji Duchowej” (nr 37 / 2007).

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl