O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  O. Raniero Cantalamessa OFMCap. po raz pierwszy w CFD W Krako ...


O. Raniero Cantalamessa OFMCap.
po raz pierwszy w CFD W Krakowie

Ojciec Raniero Cantalamessa prowadzi rekolekcje i spotkania we wszystkich zakątkach świata. Organizatorami i uczestnikami spotkań są nie tylko katolicy, ale również protestanci. W Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie gościł w czasie II Dni Duchowości Biblijnej poświęconych tematowi: „Słowo Boże i Duch Święty” (13-16 października 2005 r.). Poprowadził rozważania na temat „Życie w mocy Ducha. Dzieje Apostolskie”. Wygłoszone konferencje zostały wydane w formie nagrań na płytach CD oraz w ramach Zeszytów Formacji Duchowej (nr 32).

Kilka obrazów ze spotkania w 2005 r.

Aula o. Jordana i uczestnicy spotkania

W II Dniach Duchowości Biblijnej w listopadzie 2005 r. uczestniczyła 200-osobowa grupa osób. Ponieważ wielkość naszej auli nie uległa zmianie było dosyć ciasno i duszno. Ale dla miłośników Słowa Bożego nie były to przeszkody, które zniechęciłyby ich do uczestnictwa w spotkaniu.

 

o. Raniero i p. Danuta (tłumaczka z j. włoskiego)

Ojciec Raniero był pośród nas jak Mojżesz, więc nasz dyżurny "Aaron" (pani Danuta Piekarz) nie odstępowała go na krok. Po raz kolejny doświadczyliśmy w naszym domu znaczącej pomocy ze strony pani Danuty.

Wspólna Eucharystia na zakończenie spotkania

Na zakończenie spotkania w czasie Mszy św. o. Cantalamessa prosił w modlitwie o nowe dary Ducha Świetego dla uczestników tej Eucharystii. Było to piękne wydarzenie. 

o. Raniero z ekipą CFD

Po spotkaniu o. Raniero znalazł chwilkę na zdjęcie z ekipą Centrum Formacji Duchowej (od lewej: Piotr Stawarz SDS, Joachim Stencel SDS, Raniero Cantalamessa OFMCap, Krzysztof Wons SDS, Justyna Urban SDS i Ryszard Stankiewicz SDS).

Nasz gość zostawił nam piękne doświadczenie życzliwości i przyjaźni.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl