O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Piotr i Judasz. Dwie historie i Miłosierdzie (książka) - Krzy ...


Biblioteka
Centrum Formacji Duchowej

Szkoła Modlitwy Słowem Bożym

Piotr i Judasz.
Dwie historie i Miłosierdzie

Krzysztof Wons SDS
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
dyrektor CFD w Krakowie,
wykładowca teologii duchowości

Kraków 2018
wydanie drugie

 

Książka „Piotr i Judasz. Dwie historie i Miłosierdzie” stanowi owoc sesji formacyjnej, którą Krzysztof Wons SDS prowadził w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2012 r. (więcej). Treści tego spotkania, które odbyło się w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym, są dostępne również w formie nagrań.

Publikacja została wydana nakładem Wydawnictwo WAM (2013, 2018) i jest dostępna zarówno w formie książkowej, jak również w wersji e-book.

=== === === === ===

«Szymon Piotr i Judasz Iskariota. Piotr określany przez Mateusza jako „pierwszyˮ (protos), Opoka; Judasz, „autsajderˮ, z dopiskiem „ten, który Go zdradziłˮ (Mt 10, 2.4). Piotr lider Dwunastu, Judasz - „odszczepieniecˮ i zdrajca Mistrza. (…) sporo ich łączyło. Pod wieloma względami byli podobni do siebie jak dwie krople wody. Łączyła ich fascynacja Mistrzem i Jego miłość. I pierwszego, i drugiego Jezus umiłował do końca. Łączyło ich powołanie, życiowy wybór, ten sam dzień w kalendarzu, wspólnotę (…) Obydwóch przygotował Jezus do głoszenia nauki i wyrzucania złych duchów (…) Jeden i drugi potrafił się kłócić o pierwsze miejsce (…) Obaj przeżyli kryzys powołania, rozczarowanie Jezusem, bunt, odejście od Mistrza (…) Wyparli się i zdradzili Mistrza. Obaj snuli się nocą po uliczkach Jerozolimy z daleka od Jezusa, z obolałą duszą (…) Obaj zmagali się z gnębiącym ich poczuciem, że są szubrawcami. Obaj się opamiętali i żałowali. Obaj się „wyspowiadaliˮ. Paradoksalnie, właśnie od momentu spowiedzi zaczęli się różnić, i to mocno. Najbardziej różnił ich żal po upadku. Piotr żałował wpatrzony w miłujące oczy Jezusa, Judasz żałował, patrząc w zimne spojrzenie wspólników grzechu (…) Dwie historie: Galilejczyka i Judejczyka… i czekające na nich Miłosierdzie».

(wybrane ze wstępu)

=== === === === ===

 

Biblioteka
Centrum Formacji Duchowej

Szkoła Modlitwy Słowem Bożym

Piotr i Judasz.
Dwie historie i Miłosierdzie

Krzysztof Wons SDS
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
dyrektor CFD w Krakowie,
wykładowca teologii duchowości

Kraków 2013
wydanie pierwsze

 

=== === === === ===

 

PIOTR I JUDASZ. Dwie historie i Boże Miłosierdzie (30 XI - 2 XII 2012)

- info i punkta do osobistej modlitwy Słowem.

- homilie wygłoszone w czasie sesji formacyjnej.

- nagrania .

 

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl