O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Widzieć rzeczy duchowo (film DVD) - Marko Ivan Rupnik SJ< ...


Centrum Formacji Duchowej
Salwatorianie - Kraków
oraz
Studio Katolik

  

Widzieć rzeczy duchowo
(DVD)

  

z  Marko Ivanem Rupnikiem SJ
rozmawia ks. Krzysztof Wons SDS

 

Marko Ivan Rupnik SJ - założyciel Centrum dialogu między duchowością Wschodu i Zachodu w Rzymie (Centro Aletti), teolog, kierownik duchowy, artysta, znany twórca mozaik w największych sanktuariach świata, w katedrach, kościołach i kaplicach, m.in. w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie.

W Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie ojciec Marko Ivan Rupnik SJ gościł sześciokrotnie. Po raz pierwszy był u nas w 2008 r. prowadząc sesję „Rachunek sumienia i rozeznawanie duchowe” w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego. Od 2009 r. wraz z innymi osobami z Centro Aletti oraz duszpasterzami krakowskiego CFD prowadzi coroczne spotkania formacyjne w ramach Szkoły Wiary: „Wierzę. Co to znaczy?” (2009), „Wierzę w Boga Ojca Stworzyciela” (2010), „Dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba” (2011), „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy” (2012), „Ukrzyżowany za nas, został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego” (2013).

Rozmowa, którą udostępniamy, została przeprowadzona w Rzymie, w domu Centrum Aletti, w ramach przygotowania filmu ewangelizacyjnego „Biblio, ojczyzno moja”. To szósty film DVD wydany w ramach cyklu „Dziedziniec Mistrzów Duchowych” - rozmów ks. Krzysztofa Wonsa SDS ze znanymi postaciami Kościoła na temat wiary, modlitwy i Słowa Bożego (poprzednimi rozmówcami byli: 1 - Innocenzo Gargano OSB Cam., 2 - kard. Gianfranco Ravasi, 3 - ks. prof. Waldemar Chrostowski, 4 - abp Piero Marini, 5 - Raniero Cantalamessa OFMCap.).

 

--- --- --- --- ---

„Musimy pomóc naszym oczom, uszom i wszystkim zmysłom ciała, aby nie były zablokowane, prze­jedzone. Bo kiedy człowiek jest całkowicie przepełniony rzeczami, które daje świat, dzieje się tak, jak w ruchu ulicznym. Kiedy jest za dużo samochodów, robią się korki i już nie można jechać w żadnym kierunku. Trzeba nauczyć się, odciążać zmysły, by nie patrzyły i nie słuchały.

Podjąć post zmysłów. To wielka sztuka – post zmysłów. Kiedy zmysły zewnętrzne poszczą – wtedy przychodzi modlitwa. Wtedy wchodzę w kontakt z Panem i wewnętrznie mogę smakować to, co On już dla mnie zrobił. Na zewnątrz – poszczę, wewnątrz - karmię się pamięcią o Bogu”.

(Marko Ivan Rupnik SJ, fragment rozmowy)

  

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl