O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina. Ewangelia wg św. ...


SZKOŁA LECTIO DIVINA
dla prowadzących i towarzyszących w rekolekcjach

Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina.
Ewangelia według św. Mateusza

11-13 listopada 2015

 

Centrum Formacji Duchowej zapoczątkowało nowy nurt rekolekcji lectio divina oparty na programie: „Cztery Ewangelie jako cztery etapy dojrzewania chrześcijańskiego”. Po kilkunastu latach doświadczenia duszpasterze CFD proponują projekt ewangelizacyjny, który w oparciu o powyższy program przygotowuje rekolekcjonistów i kierowników duchowych do dawania rekolekcji lectio divina z indywidualnym towarzyszeniem.

Sesja przeznaczona jest dla księży, konsekrowanych oraz świeckich, którzy wcześniej uczestniczyli już we wspomnianych wyżej rekolekcjach.

Tegoroczna sesja będzie poświęcona towarzyszeniu w rekolekcjach lectio divina przeżywanych w oparciu o Ewangelię według św. Mateusza (etap drugi).

o. Innocenzo Garganoo. Innocenzo GarganoSpotkanie poprowadzą: Amedeo Cencini FdCC - kanosjanin, znany i ceniony formator włoski, pedagog, psycholog, wychowawca kleryków, wykładowca na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim i „Claretianum” w Rzymie oraz Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

--- --- --- --- ---

Materiały z pierwszej sesji Szkoły Lectio Divina, która odbyła się w dniach 11-13 listopada 2013 r., dostępne są w formie nagrań: „Jak pomagać w słuchaniu Słowa?” (MP3), a konferencje Krzysztofa Wonsa SDS ukazały się również w publikacji: „Przewodnik po Rekolekcjach Lectio Divina. Treść - Dynamika - Program”.

 

Owocem ubiegłorocznej, drugiej sesji Szkoły Lectio Divina (19-21 listopada 2014) są nagrania: „Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina. Ewangelia według św. Marka” (MP3), a konferencje Innocenzo Gargano OSBCam. i Krzysztofa Wonsa SDS ukazały się również w publikacji: „Przewodnik po Rekolekcjach Lectio Divina. Zeszyt 2”. Część pierwszą zeszytu stanowią teksty kameduły z rzymskiego klasztoru San Gregorio al Celio pt. „Proste wprowadzenie w praktyke lectio divina”. Część druga to konferencja salwatorianina z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie pt. „Towarzyszenie w przełomowych momentach rekolekcji ze św. Markiem”.

 

--- --- --- --- ---

Publikacje związane z Ewangelią wg św. Mateusza

 
 
 
  

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl