O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Rekolekcje Lectio Divina po raz drugi na Ukrainie 25 VIII - 2 ...


Rekolekcje Lectio Divina
po raz drugi na Ukrainie
25 sierpnia - 2 września 2014

 

W dniach 25 sierpnia - 2 września 2014 r. w kaplicy-sanktuarium bł. Marceliny Darowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w Jazłowcu (obwód tarnopolski), odbyły się rekolekcje lectio divina, w których wzięło udział 31 sióstr zakonnych i 8 kobiet świeckich. Dwa etapy rekolekcji - ze św. Markiem i św. Mateuszem - prowadził ks. Krzysztof Wons SDS z Krakowa. W posługę kierownictwa duchowego byli zaangażowani ponadto: bp Radosław Zmitrowicz OMI (biskup pomocniczy diecezji kamieńsko-podolskiej), o. Oliwier Szopa OFM, ks. Sławomir Gregorczyk i s. Doris Gawryjołek SSpS.

 
 

Więcej informacji w języku ukraińskim, zdjęcia oraz świadectwa uczestniczek na stronie centrum medialnego konferencji biskupów rzymsko-katolickich na Ukrainie. oraz na portalu internetowym diecezji charkowsko-zaporoskiej: www.rkc.in.ua. >>>

To drugie rekolekcje prowadzone przez ks. Krzysztofa Wonsa SDS na Ukrainie. Poprzednie lectio divina ze św. Markiem, organizowane również staraniem konferencji wyższych przełożonych zakonów i zgromadzeń żeńskich w Ukrainie, odbyły się w dniach 30 października - 7 listopada 2013 r. Wówczas miejscem ćwiczeń rekolekcyjnych był dom rekolekcyjny bł. Józefa Gerarda prowadzony przez Oblatów Maryi Niepokalanej w Obuchowie (obwód kijowski). Podobnie, jak w roku bieżącym, jedną z osób podejmujących posługę towarzyszenia duchowego w czasie ubiegłorocznych rekolekcji był bp Radosław Zmitrowicz OMI.

Więcej informacji i zdjęcia na portalu internetowym diecezji charkowsko-zaporoskiej.

PSz

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl