O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Perspektywa nowej ziemi. Księga Jozuego 3-5 czerwca 2016< ...


Perspektywa nowej ziemi. Księga Jozuego
SZKOŁA BIBLIJNA
3-5 czerwca 2016

  

NAGRANIA >>>.
HOMILIE >>>.

W dniach 3-5 czerwca 2016 r. odbyła się sesja pt. „Perspektywa nowej ziemi. Księga Jozuego”. Spotkanie w ramach Szkoły Biblijnej, w którym uczestniczyło 130 osób, prowadził ks. Waldemar Chrostowski, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego  Warszawie.

Ks. prof. Waldemara Chrostowskiego gościliśmy już kilkakrotnie w naszym domu formacyjnym w Krakowie. Pomagał nam zgłębiać starotestamentalne księgi: Ozeasza (2007), Tobiasza (2010), Powtórzonego Prawa (2011) oraz fragmenty ksiąg Rodzaju (2006), Izajasza (2008) i Nehemiasza (2013). Zachęcamy do skorzystania z nagrań tych spotkań oraz obejrzenia wywiadu - rozmowy pt. „Jak czytać Biblię, aby spotkać Jezusa” przeprowadzonej z nim przez Krzysztofa Wonsa SDS.

Jak czytać Biblię, aby spotkać Jezusa [kliknij, by obejrzeć całość]
- rozmowa Krzysztofa Wonsa SDS z ks. Waldemarem Chrostowskim

OPIS BIEŻĄCEGO SPOTKANIA
Bóg jest niezmiennie wierny złożonym obietnicom. Prowadzi konsekwentnie swój lud do Ziemi Obiecanej niezależnie od przeszkód, które napotyka. Żywa wiara w wierność Boga sprawia, że niełatwa codzienność staje się pełna nadziei. Historia ludu z Księgi Jozuego jest jedynie etapem spełniania się największej obietnicy, w której uczestniczymy wszyscy. Dopełni się na końcu czasów, gdy Bóg historii, odpowiadając na naszą wierność, raz na zawsze wprowadzi nas do „nowej ziemi”.

NAGRANIA

HOMILIE


KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl