O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Między psychiczną równowagą a duchową dojrzałością. Rozeznawa ...


Między psychiczną równowagą a duchową dojrzałością.
Rozeznawanie duchów

SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
8-10 kwietnia 2016

 

W dniach 8-10 kwietnia 2016 r. odbyła się sesja „Między psychiczną równowagą a duchową dojrzałością. Rozeznawanie w świetle drogi uczniów do Emaus”. Wzięło w niej udział około 150 osób.

W czasie spotkania zaproponowano refleksję nad regułami o rozeznawaniu duchów drugiego tygodnia Ćwiczeń Duchownych św. Ignacego Loyoli. Reguły te służą pomocą w rozeznawaniu działania duchów, gdy osoba jest kuszona nie w sposób jawny, ale ukryty, „pod pozorem dobra”. Posiadanie odpowiedniej dojrzałości osobowej jest warunkiem właściwego rozeznawania duchowego.

 [foto: www.idziemy.pl]
Spotkanie w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego prowadził Krzysztof Dyrek SJ - kierownik duchowy i rekolekcjonista, psychoterapeuta, który obecnie pełni posługę w Centrum Duchowości im. św. Ignacego Loyoli w Częstochowie.

… … … 

Sesje Szkoły Kierownictwa Duchowego przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Ich uczestnicy są wprowadzani modlitwę egzystencjalną i rozeznawanie duchowe; mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

W bieżącym roku spotkania w ramach Szkoły Kierownictwa Dochowego poprowadzą jeszcze: Amedeo Cenicini FdCC „Kryzys - godzina Boga” (4-6 listopada 2016) i Bogusław Szpakowski SAC „Bliskość, która leczy” (7-9 października 2016).

… … … 

Zapraszamy do skorzystania z nagrań zakończonej sesji oraz do lektury najnowszego numeru Zeszytów Formacji Duchowej „Siedem Listów do Kościołów. Księga Apokalipsy” autorstwa bpa Grzegorza Rysia.

 

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl