O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Miłosierni jak Ojciec 27-29 stycznia 2016 ...


Miłosierni jak Ojciec
REKOLEKCJE DLA KSIĘŻY I SIÓSTR ZAKONNYCH
27-29 stycznia 2016

 

W dniach 27-29 stycznia 2016 r. w CFD w Krakowie odbyła się sesja rekolekcyjna dla księży i sióstr zakonnych „Miłosierni jak Ojciec”. Spotkanie w Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia prowadził Innocenzo Gargano OSB Cam.

Kameduła z rzymskiego klasztoru San Gregorio al Celio jest wykładowcą patrystyki na papieskich uczelniach rzymskich, współczesnym mistrzem duchowym lectio divina, autorem wielu publikacji. Kilkakrotnie prowadził spotkania w salwatoriańskim domu rekolekcyjnym w Krakowie. więcej.

   

Rekolekcje przeżywane były w klimacie pustyni i medytacji. Rozpoczęły się we środę 27 stycznia Mszą świętą o godz. 12.00, a zakończyły w piątek 29 stycznia w godzinach południowych. Uczestnicy rekolekcji w ciszy i w rytmie lectio divina byli prowadzeni do przemodlenia własnego powołania i misji w świetle ewangelicznych perykop o Bożym miłosierdziu, do których odsyła papież Franciszek w bulli Misericordiae Vultus.


foto: I.
 Gargano OSBCam i D. Piekarz w czasie konferencji (27 I 2016)

Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia jest czasem szczególnie sposobnym, aby wyjść na pustynię i wsłuchać się w Ojca Miłosierdzia. „Jak On jest miłosierny, tak też i my jesteśmy wezwani, by być miłosierni… (…). Wszystko w działaniu duszpasterskim Kościoła powinno zostać otulone czułością, z jaką kieruje się do wiernych; nic też z jego głoszenia i z jego świadectwa ukazanego światu nie może być pozbawione miłosierdzia (…). Aby być zdolnymi do miłosierdzia, powinniśmy najpierw nastawić się na słuchanie słowa Bożego. To oznacza odzyskanie na nowo wartości ciszy, aby móc medytować słowo, które jest do nas zwrócone. W ten sposób możliwa jest kontemplacja miłosierdzia Boga i przyjęcie go jako własnego stylu życia” (bulla Misericordiae Vultus).

POLECAMY homilie wygłoszone przez Innocenzo Gargano OSBCam

 

UWAGA:
według wydrukowanego programu
rekolekcje w dniach 27-29 I 2016
miał prowadzić abp Bruno Forte
"Stopnie miłości. Od PnP do 1J"

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl