O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Film: „Biblio, ojczyzno moja” ma już kilka wersji ...


Film „Biblio, ojczyzno moja”
ma już kilka wersji językowych

 

 

Poszczególne etapy drogi lectio divina - modlitewnej lektury Biblii tłumaczy w filmie o. Innocenzo Gargano OSBCam. W filmie wykorzystano wypowiedzi osób, które prowadziły spotkania formacyjne w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, wśród nich: Raniero Cantalamessa OFMCap, Amedeo Cencini FdCC, Bruna Costacurta, Innocenzo Gargano OSBCam, abp Piero Marini, abp Celestino Migliore, kard. Gianfranco Ravasi i Marko Ivan Rupnik SJ rodem ze Słowenii.

  

Premiera filmu miała miejsce w czasie Dni Duchowości Biblijnej „Powrót do lectio divina. Nowa wiosna Kościoła” z okazji 15.lecia Centrum Formacji Duchowej (8 listopada 2012). >>>. Angielską wersję filmu mieli okazję jako pierwsi obejrzeć uczestnicy XVIII Kapituły Generalnej Salwatorianów, która miała miejsce w październiku 2012 roku w Krakowie.

  

Płyta DVD z wersją polską, włoską i angielską filmu była rozprowadzana z tygodnikiem Gość Niedzielny (IV 2013). >>>. Film „Biblio, ojczyzno moja” otrzymał nagrodę Grand Prix na XXVIII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalanów 2013” ufundowana przez Telewizję Polską S.A. >>>. Film był kilkakrotnie emitowany w Telewizji Trwam, a jego włoska wersja w TV2000.

PSz

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl