O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Czy chcesz być zdrowy? Lectio divina... 10-12 lutego 2017 - i ...


Czy chcesz być zdrowy?
Lectio divina do J 5, 1-18

SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM
10-12 lutego 2017

 

W dniach 10-12 lutego 2017 r. odbyła się sesja formacyjna: „Czy chcesz być zdrowy? Lectio divina do J 5, 1-18”. Spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym prowadził Joachim Stencel SDS - duszpasterz Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista.


Joachim Stencel SDS w czasie konferencji, 10 II 2017 (foto: Piotr Ryba SDS)

OPIS BIEŻĄCEGO SPOTKANIA:
Zmagamy się z dolegliwościami fizycznymi, psychicznymi i duchowymi. Wyczekujemy upragnionego dnia, w którym ktoś zdejmie z nas ciężar paraliżującej bezradności. Czujemy się samotni. Ból nie pozwala nam przeczuć bliskości Jezusa, który jako pierwszy pragnie naszego zdrowia, a uzdrowienie uzależnia od naszej decyzji. Pyta nas, czy naprawdę chcemy wyzdrowieć. Uczestnicy będą zaproszeni do spotkania z Jezusem, który uzdrawia przy „sadzawce” Słowa.

--- --- --- --- --- 

Joachim Stencel SDS jest duszpasterzem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie od 2002 r. W ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym prowadził sesje: „Maryja i Słowo Boże” (2009; 2010), „'Oto wszystko czynię nowe'. Paschalna droga ze Zmartwychwstałym” (2011), „Historia przebaczonej krzywdy. Józef Egipski i jego rodzina” (2013), „Od poprawności do zażyłości. Jezus, faryzeusz i grzesznica (Łk 7, 36-50)” (2014) i „Dom na skale” (2016). Przeprowadził też ośmiodniowe rekolectio divina: „Lectio divina Maryją” (2011) i „Lectio divina z Józefem Egipskim” (2015).

  
  

--- --- --- --- --- 

Sesje Szkoły Modlitwy Słowem Bożym przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę Słowem Bożym; mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i z indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl