O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Jezu, Ty jesteś naszym Królem! Lectio divina... 17-19 marca 2 ...


Jezu, Ty jesteś naszym Królem!
Lectio divina do Męki Pańskiej wg św. Jana
SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM
17-19 marca 2017

 

HOMILIE z sesji >>>
NAGRANIA konferencji >>>

 

W dniach od 17 do 19 marca 2017 r. odbyła się sesja formacyjna: „Jezu, Ty jesteś naszym Królem! Lectio divina do Męki Pańskiej wg św. Jana”. Spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym prowadził Piotr Szyrszeń SDS - duszpasterz CFD w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

 


Piotr Szyrszeń SDS w czasie konferencji, 17 III 2017

 OPIS BIEŻĄCEGO SPOTKANIA
Stał się człowiekiem, zamieszkał w Nazarecie, umył uczniom nogi i umarł na Golgocie, bo Bóg kocha „do końca”. Przeszedł przez ziemię służąc, a wywyższony na krzyżu „zakrólował z drzewa”. Dał nam życie nowe nowością, która nie przeminie. Piłat mówił o Nim: „oto Człowiek” i „oto Król wasz”, a my z Natanaelem wyznajemy: „Jezu, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Wszechświata!”.

 

 

=== === ===

 

Z homilii papieża Franciszka w Niedzielę Palmową, 20 marca 2016

„Choć niezmierzona jest otchłań tajemnicy zła, to nieskończona jest rzeczywistość miłości, która zstąpiła do tych otchłani, sięgając grobu i piekieł, przyjmując wszelki nasz ból, aby go odkupić, wnosząc światło do ciemności, życie w śmierć, miłość w nienawiść. Sposób działania Boga może się nam wydawać bardzo odległy. On się unicestwił dla nas, podczas gdy nam trudno choćby zapomnieć o sobie dla innych. On przyszedł nas zbawić. Mamy wejść na Jego drogę: drogę służby, daru z siebie, zapomnienia o sobie. Możemy wejść na tę drogę, zatrzymując się w tych dniach pod krzyżem, by patrzeć na Ukrzyżowanego, na katedrę Boga. Proszę was wpatrujcie się w tym tygodniu w tę katedrę Boga, by uczyć się miłości pokornej, która zbawia i daje życie, by wyrzec się egoizmu, dążenia do władzy i sławy. Swoim upokorzeniem Jezus zaprasza nas do pójścia Jego drogą”.

 


„Jezu, Ty jesteś naszym Królem! Lectio divina...” - 17-19 marca 2017 - homilie
Joachim Stencel SDS, Rafał Ziajka SDS, Krzysztof Wons SDS

=== === ===

 

W ubiegłych latach miały miejsce podobne spotkania w oparciu o Mekę Pańską opowiadaną przez Ewangelistów: św. Marka, św. Mateusza i św. Łukasza.

  

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl