O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Rekolekcje Lectio Divina po raz czwarty na Ukrainie 24 VIII - ...


Rekolekcje Lectio Divina
po raz czwarty na Ukrainie
24 sierpnia - 1 września 2016

 

Po raz czwarty na Ukrainie odbyły się rekolekcje lectio divina organizowane Konferencję Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Żeńskich Kościoła Rzymsko-Katolickiego na Ukrainie (CORU). Rekolekcje odbyły się w dniach od 24 sierpnia do 1 września 2016 roku w Jazłowcu, gdzie spoczywa bł. Marcelina Darowska, założycielka sióstr Niepokalanek.

 

W ćwiczeniach duchownych uczestniczyło 58 osób: siostry obrządku grecko- i rzymsko-katolickiego oraz kilka osób świeckich.

 

Dającymi wprowadzania do poszczególnych etapów byli: s. Hiacynta Kniaziewa OSB (etap I – z Ewangelią wg św. Marka), Krzysztof Wons SDS (etap II – z Ewangelią wg św. Mateusza), Andrzej Kamiński OP (etap III – z Ewangelią wg św. Łukasza) i Zdzisław Sawka MS (etap IV – z Ewangelią wg św. Jana). Wprowadzenia dla pierwszego etapu były dawane w języku ukraińskim, a dla kolejnych - w języku polskim (na II etapie z tłumaczeniem dla osób, które tego potrzebowały). W towarzyszenie uczestniczkom rekolekcji, oprócz wyżej wymienionych prowadzących, byli zaangażowani: ks. Franciszek Rząsa, s. Irena Lisowska (sługa Jezusa) i s. Maria Marta Przywara SSpS (zgromadzenie misyjne Służebnic Ducha Św.).

 

Czwarty rok z rzędu w rekolekcjach lectio divina organizowanych przez siostry zakonne z Ukrainy był obecny ks. Krzysztof Wons SDS - dyrektor CFD w Krakowie. Autor wielu książek poświęconych formacji do modlitwy Słowem Bożym rozpalał miłością do Słowa nie tylko uczestniczki rekolekcji, ale również osoby zaangażowane w ich prowadzenie.

Tym razem Krzysztof Wons SDS przez dwa dni miał także wprowadzenia do lectio divina w ukraińskim Radio Maryja. Zaprezentował wydaną niedawno w języku ukraińskim swoją książkę „Jak żyć słowem Bożym na co dzień?” (Zyty Slowom Bozym shchodnia). Aktualnie w przygotowaniu, dodajmy, jest również ukraiński przekład książki: „Uwierzyć Jezusowi. Rekolekcje ze św. Markiem”.

MMP/PSz

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl