O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Pobyt w Polsce ks. Alessandro Pronzato - maj 2004 r.


Pobyt ks. Alessandro Pronzato w Polsce
- 12-19 maja 2004 r. -

W dniach 12-19 maja 2004 r. na zaproszenie Centrum Formacji Duchowej przebywał w Polsce ks. Alessandro Pronzato - znany włoski autor literatury religijnej. W czasie jego pobytu odbyła sie sesja biblijna poświęcona Księdze Jonasza. Wzięło w niej udział ponad 200 osób.

ks. Pronzato
ks. Alessandro Pronzato - urodził sie w Rivalba (Aleksandria) w 1932 r. Jego ojciec był strażnikiem miejskim, a matka szkolna woźną. Skończył studia w seminarium w Casale Monferrato, uzyskując dyplom magisterski. Został wyświęcony na kapłana w 1956 r. Sam papież Paweł VI po przeczytaniu kilku książek zachęcił go do kontynułowania tego "błyskotliwego i przenikliwego" stylu, który krytykowali niektórzy konserwatyści, uważając go za przesadnie bezceremonialny.
Przez blisko 50 lat kapłańskiej posługi był wikariuszem, etatowym nauczycielem w szkole, udzielał sie jako dziennikarz, dyrektor Centrum Duchowości, a ostatnio posługuje w domu dla osób starszych. Od kilku lat ściśle współpracuje z włoskim Radio Maryja prowadząc w każdy poniedziałek katechezę.

Sesja zorganizowana została w ramach Szkoły biblijnej, prowadzonej w Centrum Formacji Duchowej od kilku lat. Temat sesji "Prorok, który nie zgadza sie z Bogiem. Księga Jonasza" został przedstawiony w formie konferencji prowadzących do osobistej refleksji i modlitwy. Jeszcze raz okazało się, że Biblia niesie ze sobą zawsze aktualne przesłanie dla ludzi wszystkich epok i miejsc.

Uczestnicy sesji podczas konferencji

W poniedziałek 17 maja 2004 odbyło sie spotkanie autorskie - promocja nowo wydanej książki ks. Alessandro Pronzato "Powrót do dekalogu". Książkę ukazała się staraniem Wydawnictwa Salwator. Jest to pierwszy tom przygotowanego dzieła. Uczestnicy promocji wysłuchali rozmowy dyrektora Wydawnictwa, ks. Jana Folkerta SDS z ks. Alessandro Pronzato, zadawali pytania oraz odbierali dedykacje od autora. Zapraszamy do lektury tej ważnej dziś książki.

Promocja ksążki w CFD Salwatorianów

Warto przypomnieć, że miesiąc wcześniej, 18 kwietnia 2004 r., w Warszawie ks. Pronzato wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Wydawnictwo Salwator podczas targów książki katolickiej. Oprócz podpisów i dedykacji odbyła się dyskusja panelowa poświęcona obecności Słowa Bożego w codziennym życiu. Spotkaniu tym wzięłi udział również ks. Roman Pindel, ks. Krzysztof Wons SDS, red. Anna Nowak oraz prowadząca dyskusję Alina Petrowa z KAI.

Autografów udzielał także ks. Wons SDSDyskusja panelowa podczas targów

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl