O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Życie w Duchu Świętym dzisiaj 16-18 czerwca 2017 - info


Życie w Duchu Świętym dzisiaj
SZKOŁA WIARY
16-18 czerwca 2017

- INFO -

HOMILIE >>>
zapowiedź sesji >>>

 

W dniach 16-18 czerwca 2017 r. odbyła się weekendowa sesja frormacyjna „Życie w Duchu Świętym dzisiaj” organizowana w ramach Szkoły Wiary.

 

Spotkanie prowadzili współpracujący z rzymskim Centro Aletti ks. Giacomo Morandi - biblista, podsekretarz Kongregacji Nauki Wiary i Alberta Maria Putti - wykładowca teologii (pneumatologii) na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

 


homilie z sesji „Życie w Duchu Świętym dzisiaj” (16-18 VI 2017)

 

=== === ===

 

16 czerwca 2017 r., w pierwszy dzień oktawy uroczystości Bożego Ciała, przypada 169. rocznica urodzin założyciela salwatorianów i salwatorianek, o. Franciszka M. od Krzyża Jordana. Przy tej okazji przypominamy słowa, które zanotował w dzienniku duchowym mając 57 lat. „Więcej przezwyciężania siebie, zwłaszcza wieczorem! Częściej być sam na sam z Bogiem; częściej przebywać samotnie przed tabernakulum, oderwany od wszystkiego! Athus, 3.VIII.1905” (DD II, 92). Postać ojca Franciszka M. od Krzyża klęczącego przed tabernakulum zapisała się mocno w pamięci i sercach jego duchowych synów, ale jemu wciąż było mało. On chciał „więcej” i „częściej”.

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl