O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Bądź wielki przed Bogiem! Powstaje film o Ojcu Jordanie


Bądź wielki przed Bogiem!
Powstaje film o Ojcu Jordanie

 

Salwatoriańskie Studio Katolik z Krakowa (www.katolik.tv) rozpoczęło prace nad filmem dokumentalnym o ojcu Franciszku Marii od Krzyża Jordanie, założycielu salwatorianów i salwatorianek: „Bądź wielki przed Bogiem!”.

„Przygotowaliśmy już sporą dokumentację o życiu naszego Założyciela, a wkrótce zaczniemy kolejne zdjęcia w różnych częściach Europy i Ziemi Świętej, gdzie przebywał nasz Założyciel” – informuje ks. Milton Zonta SDS, przełożony generalny salwatorianów, w czasie wizyty w salwatoriańskim Studio Katolik.

„Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będzie gotowy ten film, który pomoże nam świętować rocznicę stulecia śmierci ojca Jordana. Będziemy mogli pogłębić wiedzę i zastanowić się nad życiem Założyciela. Jest moim marzeniem, aby wszyscy mogli w jak najkrótszym czasie otrzymać ten dokument, który pomoże nam w głębszym przeżywaniu stulecia śmierci Naszego Założyciela” – mówi generał salwatorianów.

Na stronie www.FatherJordan.com można znaleźć informacje o powstającym filmie w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim i portugalskim.

--- --- ---

 

Setna rocznica śmierci czcigodnego sługi Bożego O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana przypadnie 8 września 2018 roku. Zmarł on i został pochowany w Tafers w Szwajcarii. W 1956 roku dokonano ekshumacji, po czym jego szczątki przewieziono i złożono w kaplicy domu generalnego Salwatorianów w Rzymie.

Proces beatyfikacyjny rozpoczął się w 1942 r, a w roku 2011 Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych wydała dekret o heroiczności cnót o. Jordana. Obecnie trwa badanie autentyczności cudu za wstawiennictwem czcigodnego sługi Bożego.

--- --- ---

 

Tu znajdziesz informacje o zakończonych spotkaniach w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana i publikacjach o słudze Bożym o. Franciszku Marii od Krzyża Jordanie.

    

Z okazji setnej rocznicy śmierci czcigodnego sługi Bożego, naszego Założyciela, organizujemy sesję jubileuszową. Jej temat i datę podamy wkrótce.

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl