O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Seminarium ld u kamedułów w Rocca di Garda 18-26 lipca 2017


Seminarium lectio divina u kamedułów
Rocca di Garda, 18-26 lipca 2017

 

W dniach od 18 do 26 lipca 2017 roku w Pustelni San Giorgio (św. Jerzego) w Rocca di Garda we Włoszech odbywa się VI Seminarium dla kierowników duchowych i prowadzących rekolekcje lectio divina. Inicjatorem i organizatorem seminarium jest Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, które od 17 lat jest w szczególnej więzi ze wspólnotą kamedulską Eremu San Giorgio.

Seminarium prowadzone jest pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Wonsa SDS. Tegorocznym tematem seminarium jest: Towarzyszenie w przełomowych momentach rekolekcji lectio divina ze św. Janem (IV etap rekolekcji ld).

 

W seminarium uczestniczą trzy siostry zakonne oraz jedenastu księży diecezjalnych i zakonnych pełniących funkcje odpowiedzialnych za formację w różnych ośrodkach formacyjnych, domach rekolekcyjnych i placówkach parafialnych. Są stałymi współpracownikami CFD w Krakowie. Posługują w naszym CFD jak kierownicy duchowi.

Każdego dnia w programie seminarium przewidziana jest wspólnotowa Liturgia Godzin w chórze kamedułów, Eucharystia, wprowadzenie w lectio divina do wybranych tekstów biblijnych proponowane przez br. Lorenzo Saraceno, kamedułę z tutejszej wspólnoty. Po południu sesja warsztatowa związana z refleksją nad rozwijaniem dzieła lectio divina w Polsce i poza jej granicami. Zasadniczy czas poświęcony jest refleksji nad dynamiką i towarzyszeniem w rekolekcjach lectio divina z Ewangelistą Janem. Jest również zaplanowany czas na wspólny odpoczynek.

Prosimy o modlitwę w intencji błogosławionych owoców spotkania. Z serca dziękujemy.

 

Polecamy publikacje związane z Ewangelią wg św. Jana
będące pokłosiem sesji i rekolekcji prowadzonych w CFD

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl