O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

NOWA JAKOŚĆ ŻYCIA  Krynica Zdrój: Uzdrowienie serca... - zapowiedź ...


Uzdrowienie serca.
Lectio divina w drodze z uczniami do Emaus

Krynica Zdrój, 11-13 sierpnia 2017

 

W dniach 11-13 sierpnia 2017 roku w ośrodku „Leśna Polana” w Krynicy Zdroju odbędzie się sesja rekolekcyjna pt. „Uzdrowienie serca. Lectio divina w drodze z uczniami do Emaus”. Spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym poprowadzi Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.

Prosimy o modlitwę w intencji prowadzącego i uczestników!

Tylko Ktoś jeden dociera do najtajniejszych zakamarków naszego wnętrza, bez naruszania naszej wolności, szanując nasze tajemnice. Zna nas lepiej niż my sami siebie. Zna także te „zakamarki” serca, które utajniliśmy nawet przed sobą samym. Prowadzi do nich, w taki sposób, że potrafimy się na nie otworzyć, spotkać i przeżyć nowe narodzenie. Tym „Kimś” jest Bóg. On nie tylko przemawia do naszego serca – On przemawia na głębinach serca. Oto dlaczego w naszych rozważaniach w centrum postawimy słowo Boga. Wybierzemy jedno spośród wielu opowiadań ewangelicznych zapisanych na kartach Biblii: o uczniach idących do Emaus (Łk 24, 13-33). Będzie lampą u naszych stóp w drodze do zakamarków własnego serca. Będzie jak ogień, który oczyszcza, jak balsam, który leczy i koi, jak jutrzenka nowego życia, która wraca nadzieję, radość i pokój.

Sesja będzie przeżywana w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzeni zostaną w modlitwę Słowem Bożym, w lectio divina. Będą też mieć możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i rozmowy z kierownikiem duchowym.

---------------------------------------------------------------------

 

  

---------------------------------------------------------------------

KONTAKT ZGŁOSZENIE
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl