O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Rekolekcje Lectio Divina 4-12 sierpnia 2020 - zapowiedź i inf ...


Rekolekcje Lectio Divina
4-12 sierpnia 2020
(etapy: I-III i Pogłębienie: Lectio divina ze św. Franciszkiem)

 

W dniach 4-12 sierpnia 2020 roku, - z ograniczeniami wynikającymi z zasad sanitarnych -, odbędą się rekolekcje lectio divina. To kolejna seria rekolekcji po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Uczestnicy – w zależności od etapu – będą modlić się słowem z Ewangelii wg św. Marka, św. Mateusza i św. Łukasza, a w ramach etapu pogłębienia będą mieć możliwość przeżycia „Lectio divina ze św. Franciszkiem”. Wprowadzenia będą dawać duszpasterze CFD, a etap pogłębiania poprowadzi Michał Deja OFMCap.

Prosimy o modlitwę w intencji
uczestników i prowadzących oraz kierowników duchowych !

 

 Rekolekcje Lectio Divina prowadzone w CFD oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Rekolekcje Lectio Divina prowadzone w CFD oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy Słowem Bożym.

Dynamika rekolekcji opiera się na czterech etapach modlitwy Słowem Bożym: lectio (czytanie) - meditatio (medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja), które stanowią cztery główne momenty rekolekcyjnego dnia.

Rekolekcje trwają osiem dni i przeżywane są w klimacie pustyni, w pełnym milczeniu z indywidualnym prowadzeniem przez kierownika duchowego.

 

Warunki uczestnictwa i dobrego odprawienia rekolekcji:

  • Osobiste pragnienie i decyzja podjęcia ośmiodniowych rekolekcji przeżywanych w klimacie odosobnienia i pełnego milczenia.
  • Wcześniejsze doświadczenie modlitwy Słowem Bożym zdobyte w osobistej formacji. Jedną z form przygotowania jest Szkoła Modlitwy Słowem Bożym prowadzona regularnie w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie oraz praktyka modlitwy Słowem Bożym w codzienności w oparciu np. o pomoc „Modlitwa Ewangelią na każdy dzień” autorstwa ks. K. Wonsa SDS.
  • Umiejętność samoobserwacji i pragnienie wypowiadania przed kierownikiem duchowym swoich przeżyć, wewnętrznych napięć i trudności rodzących się podczas osobistej modlitwy słowem Bożym.
  • Istotny warunek owocnego odprawienia rekolekcji stanowi także wewnętrzne skupienie i zachowanie całkowitego milczenia.
  • Warunkiem uczestniczenia w rekolekcjach jest również pełny udział od godziny rozpoczęcia do godziny zakończenia. Należy więc tak zorganizować sobie czas, aby dotrzeć na rekolekcje pierwszego dnia przed godz. 15.00 i planować wyjazd ostatniego dnia po godz. 13.30.

 

Rekolekcjach Lectio Divina odbywa się tylko po wcześniejszym nadesłaniu wypełnionego kwestionariusza. Każdy z uczestników jest przyjmowany indywidualnie i otrzymuje potwierdzenie przyjęcia na rekolekcje.

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl