O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  DDB: Dziesięć przykazań Bożych 8-11 listopada 2019 - relacja ...


Dziesięć przykazań Bożych
DNI DUCHOWOŚCI BIBLIJNEJ
8-11 listopada 2019

- RELACJA - CZ. I -

 

W dniach 8-11 listopada 2019 roku trwają Dni Duchowości Biblijnej. Tegoroczne spotkanie jest poświęcone tematowi „Dziesięć przykazań Bożych”. Prowadzącymi tegoroczne spotkanie są: ks. Dariusz Dziadosz (8 listopada), Krzysztof Wons SDS (9 listopada) oraz s. Joanna Nowińska SM (9-11 listopada) [zob. relacja cz. II].

>>> HOMILIE – DDB 2019 <<< .

Stworzeni i obdarzeni wolnością zostaliśmy zaproszeni do komunii z Bogiem. Wolność daje nam także dramatyczną możliwość odrzucenia dialogu z Bogiem. Biblia uczy, że tym właśnie jest grzech: niesłuchaniem Jego słowa, zamknięciem się na Boga. Uczestnicy XVI Dni Duchowości Biblijnej będą zaproszeni do zgłębiania pierwszych słów Boga w ogrodzie Eden, przymierza zawartego z Noem i Patriarchami i rozważenia na nowo Dekalogu: dziesięciu słów Boga, które strzegą naszej wolności i komunii z Dawcą życia.

=== === === === ===

8 listopada gościliśmy ks. dra hab. Dariusza Dziadosza, wykładowcę Starego Testamentu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu [więcej]. Biblista, który po raz pierwszy gościł w naszym domu, podjął temat: „Przymierze z Noem i przykazania Patriarchów”.

9 listopada, przed południem, wykłady prowadził ks. dr Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, wykładowca teologii duchowości, kierownik duchowy i rekolekcjonista [więcej]. Podjął tematy: „Bóg Miłośnik życia i przykazanie w raju” oraz „Między drzewem poznania dobra i zła a drzewem życia”, po których to konferencjach odpowiadał na pytania uczestników.

 

Nagrania z Dni Duchowości Biblijnej w ubiegłych latach:

Dni Duchowości Biblijnej 2004-2013
- NAGRANIA CD/MP3 -

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl