O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  DDB: Dziesięć przykazań Bożych 8-11 listopada 2019 - relacja ...


Dziesięć przykazań Bożych
DNI DUCHOWOŚCI BIBLIJNEJ
8-11 listopada 2019

- RELACJA - CZ. II -

 

W dniach 8-11 listopada 2019 roku trwają Dni Duchowości Biblijnej. Tegoroczne spotkanie jest poświęcone tematowi „Dziesięć przykazań Bożych”. Prowadzącymi tegoroczne spotkanie są: ks. Dariusz Dziadosz (8 listopada), Krzysztof Wons SDS (9 listopada) [zob. relacja cz. I] oraz s. Joanna Nowińska SM (9-11 listopada).

>>> HOMILIE – DDB 2019 <<< .

Stworzeni i obdarzeni wolnością zostaliśmy zaproszeni do komunii z Bogiem. Wolność daje nam także dramatyczną możliwość odrzucenia dialogu z Bogiem. Biblia uczy, że tym właśnie jest grzech: niesłuchaniem Jego słowa, zamknięciem się na Boga. Uczestnicy XVI Dni Duchowości Biblijnej w krakowskim Centrum Formacji Duchowej byli zaproszeni do zgłębiania pierwszych słów Boga w ogrodzie Eden, przymierza zawartego z Noem i Patriarchami i rozważenia na nowo Dekalogu: dziesięciu słów Boga, które strzegą naszej wolności i komunii z Dawcą życia.

Drugą część Dni Duchowości Biblijnej, od sobotniego wieczoru do poniedziałkowego poranka (9-11 XI 2019), przeżywaną w klimacie milczenia i modlitwy, poświęconą już wprost Dekalogowi, prowadziła s. Joanna Nowińska SM. Biblistka ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo jest wykładowcą Starego Testamentu i pism Janowych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Prowadzi wykłady również w seminarium duchownym Księży Misjonarzy, w Studium Biblijnym Diecezji Rzeszowskiej i w Centrum Formacyjnym Archidiecezji Katowickiej; współpracuje w formacji biblijnej liderów Alphy. W naszym domu - w krakowskim CFD - s. Joanna Nowińska SM prowadziła spotkanie po raz pierwszy.

 

Nagrania z Dni Duchowości Biblijnej w ubiegłych latach:

Dni Duchowości Biblijnej 2004-2013
- NAGRANIA CD/MP3 -

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl