O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Rozmowy o wierze i Biblii: „Lekcja czytania Biblii̶ ...


Rozmowy o wierze i Biblii: „Lekcja czytania Biblii”
czwartek, 26 marca 2020, godz. 18.00-22.00 [gratis]

 


film „Lekcja czytania Biblii” na platformie: www.katoflix.com

 

W ciągu ostatnich dziesięciu lat powstała seria filmów z cyklu „Dziedziniec Mistrzów Duchowych”. To seria rozmów, które Krzysztof Wons SDS przeprowadził ze znanymi postaciami Kościoła na temat wiary, modlitwy i słowa Bożego.

Jedną z pierwszą z tych rozmów, przeprowadzoną na etapie przygotowań do wydania filmu ewangelizacyjnego „Biblio, ojczyzno moja”, była dwuczęściowa rozmowa z Innocenzo Gargano OSBCam. Włoski mnich kameduła, wybitny patrysta, znawca Ojców Greckich, z rzymskiego klasztoru San Gregorio al Celio, jest wykładowcą na papieskich uczelniach rzymskich. To jeden z najgorliwszych promotorów lectio divina we współczesnym Kościele, autor i redaktor wielu publikacji.

Od 2002 roku, kiedy po raz pierwszy prowadził spotkanie w CFD w Krakowie („Zgłębianie Słowa w lectio divina”), do dziś kilkanaście razy gościł w naszym domu. „Lekcja czytania Biblii” może pomóc w zrozumieniu dynamiki lectio divina i przeżywaniu osobistej modlitwy słowem Bożym.


więcej o spotkaniach, które Innocenzo Gargano OSBCam prowadził w CFD

Jego poruszające wspomnienia z dzieciństwa i lat młodzieńczych, związane z czytaniem Biblii, to żywy dowód, że Bóg dociera ze swoim Słowem do człowieka od najmłodszych lat. „Znalazłem się w Toskanii [w klasztorze kamedułów] i tam od piątej klasy podstawowej dali mi do rąk Ewangelię, Nowy Testament. I gdy czytałem płakałem, bo się wzruszałem. Miałem wtedy jakieś dziesięć, jedenaście lat. Później kontynuowałem, byłem wierny czytaniu jednej strony Nowego Testamentu codziennie. Dla mnie mieć Biblię w ręku oznaczało mieć Jezusa blisko siebie”.

We czwartek, 26 marca 2020 r., film „Lekcja czytania Biblii”,
na stałe dostępny na platformie www.katoflix.com,
w godzinach 18.00-22.00 zostanie udostępniony gratis

[trzeba się zalogować]
.


film „Lekcja czytania Biblii” na platformie: www.katoflix.com

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl