O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Poznawanie siebie w świetle słowa Bożego [nabożeństwo] < ...


Poznawanie siebie w świetle słowa Bożego
[nabożeństwo]

SZKOŁA MODLITWY SŁOWEM BOŻYM
3-5 kwietnia 2020

 

W dniach 3-5 kwietnia 2020 roku proponujemy przeżycie online sesji „Poznawanie siebie w świetle słowa Bożego”. Spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym prowadzi Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości.

Odkrywanie prawdziwego obrazu siebie w świetle słowa Bożego może stać się szczególną drogą do poznania i przyjęcia własnej wartości. Jest to proces bardzo delikatny i trudny. Dokonuje się przede wszystkim na modlitwie. Przez modlitwę słowem Bożym i kontemplację Ojca Miłosiernego uczymy się patrzeć na siebie „oczami” Boga. Wskazane jest, aby w procesie tym towarzyszył kierownik duchowy.

 

Nabożeństwo: Uzdrowienie przez Drogę Krzyżową
[początek emisji: sobota, 4 kwietnia 2020, godz. 21.00]

„Chcemy przeżyć Drogę Krzyżową. Ojciec wie, że wszyscy potrzebujemy uzdrowienia. Chce nas leczyć z sierocej choroby, w którą wpędza nas nasz grzech. Jest gotów czynić to nieustannie przez całe nasze życie. Potrzebujemy Jego uzdrowienia. Czeka na nas codziennie aż wrócimy z dalekiej krainy, by mógł uzdrowić w nas młodszego syna z przypowieści Jezusa. Wychodzi po nas z domu, gdy nie chcemy wejść do środka, zamknięci w naszym bólu, żalu czy pretensjach. Rozmawia z nami, tłumaczy. Taki jest nasz Ojciec. Chce, abyśmy weszli do środka i zaczęli razem z Nim cieszyć się życiem. Chce uzdrowić nas w naszej biedzie. Uzdrowić nas może tylko Jego dom. I Droga Krzyżowa jest jak Dobra Nowina o Ojcu, który walczy o moje życie. Jest jak Dobra Nowina o Jednorodzonym Dziecku Ojca, Synu Bożym, Jezusie, naszym Bracie, którego nam Ojciec posyła. Posyła swoje ukochane Dziecko, Jezusa, aby nas przyprowadził do Niego. Posyła nam Jezusa, aby nas uzdrawiał. Tak naprawdę, to nie my idziemy Jego drogą krzyżową, ale to On idzie po naszej drodze krzyżowej, po drodze naszej historii życia. Zatrzymuje się przy każdej z naszych ran, przy tych odkrytych i tych ukrytych, na wpół zabliźnionych, ropiejących, krwawiących. Każda stacja Drogi Krzyżowej mówi o Jezusie, który zatrzymuje się przy naszych ranach życia. Nasze rany wyznaczają Mu stacje drogi krzyżowej...” (z wstępu do nabożeństwa).

 

Sobota, 4 kwietnia

EUCHARYSTIA i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem - online
(o wybranej godzinie)

07.30 - Modlitwa osobista

09.30 - Konferencja III: Jezus pokazuje mi Ojca.

- Modlitwa osobista

11.30 - Konferencja IV: Jestem dzieckiem Ojca.

- Modlitwa osobista

15.30 - Konferencja V: Żyję w rękach Ojca.

- Modlitwa osobista

21.00 - Nabożeństwo: Uzdrowienie przez Drogę Krzyżową.

- Modlitwa osobista: adoracja krzyża

PROGRAM CAŁEJ SESJI

 

Wszystkie konferencje będą/są dostępne na naszym kanale: YouTube,
a na naszej stronie: Poznawanie siebie w świetle słowa Bożego, Aktualności.

 

„Poznawanie siebie w świetle słowa Bożego”

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl