O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Beatyfikacja O. Franciszka Jordana odbędzie się w Rzymie, 15 ...


BEATYFIKACJA O. FRANCISZKA JORDANA
ODBĘDZIE SIĘ W RZYMIE, 15 MAJA 2021

 

4 września 2020 r. przełożeni trzech gałęzi Rodziny Salwatoriańskiej (salwatorianie, salwatorianki i salwatorianie świeccy) przekazali radosną wiadomość: „Informujemy o decyzji Stolicy Świętej, że ceremonia beatyfikacji naszego Założyciela, Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, odbędzie się w Arcybazylice Świętego Jana na Lateranie w Rzymie w dniu 15 maja 2021 r. Ceremoniom beatyfikacyjnym będzie przewodniczył kard. Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych”.

Szczegółowe informacje dotyczące godziny ceremonii oraz uroczystości dziękczynnych, które odbędą się w miejscach związanych z życiem O. Jordana, takich jak Rzym (Włochy), Fryburg, Gurtweil (Niemcy) i Tafers (Szwajcaria), oraz innych, zostaną podane w późniejszym czasie. „Z głębi serca płynącymi uczuciami wdzięczności, pragniemy zaprosić was do jak najlepszego wykorzystania tego czasu łaski, poprzez modlitwę i wspólny wzrost jako jedna Rodzina Salwatoriańska, dzieląca ten sam salwatoriański charyzmat” – zachęcają przełożeni Rodziny SDS - zob. www.sds.org.

 

---------------------------------------------------------------------

 

UZNANIE CUDU ZA WSTAWIENNICTWEM OJCA JORDANA
założyciela zgromadzeń salwatorianów i salwatorianiek

Drodzy Przyjaciele CFD!

19 czerwca 2020 roku Ojciec Święty Franciszek zlecił promulgowanie dekretu dotyczącego cudu, dokonanego za wstawiennictwem Ojca Franciszka Marii od Krzyża (w życiu świeckim Jana Chrzciciela) JORDANA, założyciela salwatorianów i salwatorianek (………)

[ABY PRZECZYTAĆ CAŁĄ INFORMACJĘ - KLIKNIJ TUTAJ]

 

---------------------------------------------------------------------

 

Przeżywać życie jako misję. Droga powołania Franciszka Jordana
artykuł Miltona Zonty SDS, przełożonego generalnego salwatorianów

„‘Tym, co liczy się w życiu, nie jest punkt wyjścia, ale droga. Idąc i siejąc, w końcu będziesz miał coś do zebrania’. Ten wiersz jest dla mnie najlepszą ilustracją przedstawiającą drogę powołania i apostolstwa O. Franciszka Jordana, naszego duchowego ojca i założyciela” – pisze ks. Milton Zonta SDS, przełożony generalny salwatorianów, i dodaje: „Wielka oryginalność historii jego powołania przejawia się nie tyle w jego działaniu zewnętrznym, to znaczy w założeniu dzieła apostolskiego, ile zasadniczo w jego ‘wewnętrznym świecie’, ujawniając, że to właśnie tam, w tajnikach duszy, dokonuje się to, co najważniejsze i decydujące dla przyszłości każdej osoby”.

[ABY PRZECZYTAĆ CAŁY ARTYKUŁ - KLIKNIJ TUTAJ]

 

---------------------------------------------------------------------

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl