O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Milton Zonta SDS: Chcemy dzielić się chlebem Słowa… ...


Chcemy dzielić się chlebem Słowa…

Słowo ks. Miltona Zonty SDS,
przełożonego generalnego salwatorianów,
z okazji poświęcenia terenu pod budowę Domu Słowa
– rozbudowę Centrum Formacji Duchowej w Krakowie
[16 października 2020]

 

Drodzy Współbracia
i Przyjaciele Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie!

Dziś mam przyjemność być z wami z okazji poświęcenia [pierwszego kamienia] terenu pod rozbudowę naszego Centrum Formacji Duchowej. Chciałbym bardzo być z wami osobiście, jednak ze względu na nasilenie się tej epidemii nie mogłem być z wami w Krakowie. Bardzo mi przykro z tego powodu. To przesłanie jest sposobem, aby poczuć się bliżej i dołączyć do was w tym świątecznym dniu.

Podzielam z wami wielką radość z oficjalnego rozpoczęcia prac budowlanych. Idźcie naprzód tą drogą! Nowe Centrum Formacji Duchowej stawia sobie za cel stanie się Domem Słowa, nie [domem] jakiegokolwiek słowa, ale miejscem słowa Bożego, miejscem słuchania, interpretowania i modlitwy słowem Bożym, które oświeca i ukierunkowuje nasze kroki.

Pragnę jednak podkreślić, że nowe Centrum Formacji Duchowej jeszcze zanim stało się miejscem przekazywania Słowa było właśnie owocem słowa Bożego. Tę przestrzeń mamy także dzięki mocy słowa Bożego, które wypuściło korzenie i zainspirowało do jego rozszerzania, które zaczyna się w dniu dzisiejszym. W tym sensie Słowo jest fundamentem, pokarmem i przewodnikiem tego apostolskiego dzieła.

Życzę, aby ta inwestycja nie była takim budynkiem, jakich wiele istnieje już dziś w Krakowie. Od początku wiele rąk uczestniczyło w przyszedłem konstrukcji. Z pewnością ten projekt będzie potrzebował wielu umiejętności i zasobów materialnych, abyśmy mogli ukończyć to dzieło. Wszystkie starania i wysiłki są ważne i konieczne. Zapraszam was do wspólnego wysiłku, wspólnej modlitwy i wspólnej pracy, aby z Bożą pomocą ten projekt rozwijał się w duchu jedności i współpracy wszystkich.

Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan, nasz założyciel, który miał intymny związek ze słowem Bożym, powiedział, że nie liczy się nasza mała indywidualna praca, ale to, czego Bóg dokonuje przez nas, kiedy z Nim współpracujemy.

W tym dniu obchodzone jest wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Niech ona, która dała świadectwo miłości Boga dzieląc się chlebem z potrzebującymi w swoich czasach, zainspiruje nas do wypełnienia naszego celu, jakim jest dzielenie się chlebem Słowa z tymi, którzy pragną i łakną Boga dzisiaj. Zmierzajcie do przodu z odwagą i moim błogosławieństwem! Bardzo dziękuję!


www.cfd.sds.pl/rozbudowa

---------------------------------------------------------------------


Milton Zonta SDS: „Wielu ludziom ta rzeźba się nie podoba, a mnie - tak!”
Co chciał przekazać artysta tak właśnie przedstawiając o. Franciszka Marię od Krzyża Jordana?
Odpowiada ks. Milton Zonta SDS, przełożony generalny salwatorianów.

---------------------------------------------------------------------

Przeżywać życie jako misję. Droga powołania Franciszka Jordana
artykuł Miltona Zonty SDS, przełożonego generalnego salwatorianów

---------------------------------------------------------------------


„Wy się nie bójcie!” - wprowadzenie
ks. Miltona Zonty SDS, przełożonego generalnego salwatorianów,
w modlitwę słowem Bożym z Ewangelii wg św. Mateusza - Mt 28, 1-8

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl