O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Wkrótce premiera nowej książki Krzysztofa Wonsa SDS


Wkrótce premiera nowej książki Krzysztofa Wonsa SDS:
„Miłosierdzie Wcielone. Lectio divina z Siostrą Faustyną”

 

W kontekście 90. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie i rozpoczęcia jej prorockiej misji (2021) ukaże się książka salwatorianina Krzysztofa Wonsa SDS: „Miłosierdzie Wcielone. Lectio divina z Siostrą Faustyną”.


na zdjęciu po prawej: autor w czasie sesji formacyjnej
„Jezu, ufam Tobie! Od słuchania do zaufania Miłosiernemu.
Lectio divina z Siostrą Faustyną” [CFD Kraków, 2-4 X 2020]

 

„Bardzo trafnie dobrane teksty, ich zestawienie i głębia rozważania sprawiają, że przed uczestnikami rekolekcji odsłania się niezwykłe piękno i bogactwo miłosiernej miłości Boga, objawionej najpełniej w Miłosierdziu Wcielonym, oraz zachwycająca swą dziecięcą ufnością wobec Boga i dobrocią dla ludzi postać Apostołki Bożego Miłosierdzia. Tematy i rozdziały książki nie są suchą, akademicką egzegezą słowa Bożego i analizą „Dzienniczka”, ale głęboko przeżytym osobistym doświadczeniem obecności i działania słowa Bożego w życiu Mistyczki z Łagiewnik i Autora książki, pasjonata słowa Bożego. Dlatego te rozważania otwierają takie przestrzenie i oblicza miłosiernej miłości Boga, że może się w nich odnaleźć każdy, kto z prostotą dziecka zdecyduje się na lekturę książki czy odprawienie rekolekcji” - czytamy w zapowiedzi na portalu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia [ www.faustyna.pl ].


III Międzynarodowe Dni Apostołów Bożego Miłosierdzia [Kraków-Łagiewniki, 30 IX - 6 X 2019]

 

Licząca 520 stron publikacja ukaże się staraniem Edycji Świętego Pawła. „To książka dla tych, którzy pragną przeżyć wyjątkowe rekolekcje. Zaproszenie na drogę, którą Jezus prowadził Faustynę: od słuchania i trudności w posłuszeństwie Słowu (lectio) do konfrontowania się ze Słowem (meditatio), przez modlitwę wydobywającą się z wnętrza (oratio) aż po dar nowego spojrzenia na wszystko oczami Boga miłosierdzia (contemplatio)” – zapowiada Wydawca [ www.edycja.pl ].

 

W oczekiwaniu na ukazanie się nowej publikacji zachęcamy do skorzystania z nagrań konferencji, które dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie wygłosił w czasie sesji „Jezu, ufam Tobie! Od słuchania do zaufania Miłosiernemu. Lectio divina z Siostrą Faustyną” w dniach 2-4 października 2020 r. To swoisty „zwiastun” publikacji.


na zdjęciu po prawej: autor w czasie sesji formacyjnej
„Jezu, ufam Tobie! Od słuchania do zaufania Miłosiernemu.
Lectio divina z Siostrą Faustyną” [CFD Kraków, 2-4 X 2020]

 

--- --- --- --- --- --- --- --- ---

 

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl