Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow
27.05.2023

Za powołanych do małżeństwa

10 Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio” już od niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

Małżeńska przysięga rozłożona na czynniki pierwsze, pierwsza w historii sesja formacyjna organizowana wraz z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, a także powrót do spotkań stacjonarnych w Warszawie i Bielsku-Białej – oto pomysł na 10 edycję Tygodnia Tak na Serio.

 

Wszystko, jak co roku, związane będzie z codzienną modlitwą w zaproponowanych intencjach m.in. za narzeczonych, małżonków w kryzysie, oczekujących poczęcia czy narodzin… Ona jest w zamyśle organizatorów najistotniejsza.

 

W tym roku – mówi ks. Maciej Dalibor, salwatorianin posługujący od początku w Tak na Serio – wracamy do tematyki przysięgi małżeńskiej, od której zaczynaliśmy nasz modlitewny ruch. W różnych miejscach, ale zawsze z transmisją online, rozważać będziemy kim jest człowiek, który wypowiada małżeńską przysięgę. O tym opowie nam w Warszawie logoterapeuta ks. Maciej Szeszko SDS. Z tym czym jest ludzka wola, jak jej używać, jak przebiega proces podejmowania decyzji zapozna nas w Bielsku-Białej franciszkanin o. Marek Kowalcze. Ludzką miłość, którą ślubuje się w sakramencie małżeństwa zaprezentuje w Warszawie znany z kanału na YouTube „Drzewo czuwające” ks. Michał Lubowicki.

 

Tym, co szczególnie nas cieszy w tym roku to weekendowa sesja modlitewno-formacyjna. Poprowadzi ją dla nas ks. Krzysztof Porosło, znany z zamiłowania do liturgii, organizator liturgicznych rekolekcji „Mysterium fascinans”, duszpasterz akademicki, wykładowca. Sesja odbędzie się w krakowskim CFD (obowiązują na nią zapisy przez stronę Centrum) w klimacie pustyni. Uczestnicy zostaną poprowadzeni przez modlitwę słowem Bożym i teologiczną refleksję.

 

Gdzie i kiedy?

Wszystko rozpocznie czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego u salwatorianów na Mokotowie w Warszawie, a zakończy się odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w uroczystość Trójcy Świętej na zakończenie krakowskiej sesji.

Konferencje Tygodnia będą umieszczane w serwisach podcastowych, aby na spokojnie można było zapoznawać się z ich treściami. Na stronie www.taknaserio.com w zakładce TnS 2023 znajdziemy cały program wraz z wszystkimi linkami potrzebnymi do udziału w Tygodniu.

Otwierająca 10 tydzień #niedzielanaserio, czyli refleksją nad niedzielną liturgią słowa: