Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Szkoła Biblijna

Weekendowe spotkania modlitwy Słowem ujawniły wśród świeckich, duchownych i konsekrowanych wielkie pragnienie zgłębiania Pisma Świętego.

Szkoła Biblijna proponuje sesje weekendowe, w których uczestnicy wprowadzani są w teologię i duchowość poszczególnych Ksiąg biblijnych czy ich fragmentów.. Sesje prowadzone przez cenionych biblistów i znawców duchowości biblijnej kładą nie tylko akcent na intelektualne poznawanie Ksiąg, co na osobiste doświadczenie ich sensu duchowego.

Modlitwa tekstem biblijnym, dzięki poznawaniu szczególnego środowiska duchowego Ksiąg biblijnych staje się dzięki temu jeszcze bardziej pogłębiona. Dlatego także w tej Szkole zasadniczy akcent nie pada na konferencje czy wykłady biblijne co raczej na osobiste przemodlenie Świętej Księgi. Sesje przeżywane są w klimacie pustyni i osobistej modlitwy. Tradycyjnie istnieje możliwość indywidualnego spotkania z kierownikiem duchowym czy prowadzącym sesję. Na koniec sesji planowana jest także konferencja „pytania – odpowiedzi”, która pozwala uczestnikom na znalezienie odpowiedzi na rodzące się w trakcie konferencji i modlitwy pytania. Szkoła Biblijna jest dobrym przygotowaniem do 8. dniowych rekolekcji lectio divina.

Aktualnie w ramach Szkoły prowadzone są regularnie trzy sesje w ciągu roku. Tematy na każdy rok zmieniają się.

Wszystkie informacje dotyczące

Szkoły Biblijnej
Kalendarz sesji 

Szkoły Biblijnej

Kalendarz wydarzeń

kliknij na pierwszym dniu wydarzenia,
aby zobaczyć szczegóły