Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Ćwiczenia ignacjańskie

Droga Ćwiczeń św. Ignacego przeznaczona jest dla wszystkich ludzi. Rozłożona jest ona na cztery lata formacji. Do wspólnego przeżywania rekolekcji zapraszamy więc osoby świeckie, duchowne i konsekrowane. Takie przeżywanie rekolekcji pozwala na szczególne doświadczenie jedności Kościoła w różnorodności przeżywanych w Nim powołań.

W odstępie corocznym można wziąć udział w 8 dniowej serii rekolekcyjnej zwanej „tygodniami ignacjańskimi”. Każdy z czterech tygodni, przeżywany w pełnym milczeniu, skoncentrowany jest głównie na osobistej modlitwie Słowem Bożym i rozeznawaniu duchowym.

Uczestnik wprowadzany jest codziennie w medytację, a od drugiego tygodnia w kontemplację ewangeliczną, zgodnie z charyzmatem Ćwiczeń św. Ignacego. W programie dnia przewidziane są m. in.: dwa wprowadzenia do modlitwy i jedna konferencja, cztery medytacje, Eucharystia, rachunek sumienia i spotkanie z kierownikiem duchowym, który towarzyszy uczestnikowi w uczeniu się słuchania Pana Boga, rozeznawania i przyjmowania woli Boga poprzez kontakt ze słowem Bożym.

Ćwiczenia prowadzą duszpasterze z CFD przy współpracy z kierownikami duchowymi z różnych katolickich ośrodków formacyjnych, zakonnych, diecezjalnych i świeckich. 

Posłuchaj nagrania homilii wygłoszonej przez ks. Krzysztofa Wonsa SDS na zakońćzenie Ćwiczeń ignacjańskich 30 czerwca 2020 r.:

Kalendarz wydarzeń

kliknij na pierwszym dniu wydarzenia,
aby zobaczyć szczegóły