Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

XXV niedziela zwykła, rok A

Ewangelia na niedzielę: Wyjdź, czekaj, daj się nająć – Bóg przychodzi

Jezus porównuje Królestwo Boże do winnicy, w której pracują najęci przez Niegorobotnicy. Każdemu z nich On sam wyznacza pracę, jej formę i czas. Zapłata dla każdego jest taka samazbawienie.Może teraz jest moja godzina, by bardziej otworzyć się na Boga? Do refleksji nad tym pytaniem zachęca wieloletni duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Krakowie ks. Piotr Szyrszeń w komentarzu do Ewangelii na XXV niedzielę zwykłą roku A.

 

Komentarz wideo:

 

1. Wyszedł, aby nająć robotników

W czasach Jezusa pracodawcy nie korzystali z firm pośrednictwa pracy. Właściciel wychodził tam, gdzie zbierali się poszukujący zatrudnienia im był wcześniej, tym lepszych mógł wybrać. Bóg-Gospodarz, nieustannie wychodzi, aby szukać tych, którzy chcieliby podjąć pracę w Jego winnicy.

Czy nie doświadczam „duchowego bezrobocia”?

 

2. Czemu złym okiem patrzysz?

Dzień dzielono na dwanaście godzin od wschodu do zachodu słońca. W przybliżeniu pierwsza godzina dnia to mniej więcej nasza siódma rano, druga godzina to ósma, trzecia – to u nas dziewiąta, itd.Jeśli symbolicznie w „pracownikach wczesnego ranka” ukrywają się ci, którzy „od dzieciństwasą z Bogiem, może dziwić ich niezadowolenie, gdy złym okiem patrzą, że On jest dobry!  

Czy wierzę, że nigdy nie jest za późno, by ktoś żyjący daleko od Boga, nawrócił się?

 

3. Idźcie i wy do winnicy

Biblia opisuje też innegodzinyprzychodzenia Boga. Godzina trzecia to moment Zesłania Ducha Świętego; szósta to czas przyjścia Boga do Abrahama, Samarytanki, św. Pawła; dziewiąta to godzina śmierci Jezusa na krzyżu. To Bóg wybiera czas i miejsce, ja mam się na Niego otworzyć.

Może teraz jest moja godzina… by bardziej otworzyć się na Boga?