Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Odwołanie rekolekcji

Kraków, 16 marca 2020

Odwołanie rekolekcji

Drodzy Przyjaciele!

Po modlitwie i dogłębnym rozeznaniu w gronie ekipy duszpasterzy i sióstr CFD podjęliśmy trudną dla nas decyzję o odwołaniu rekolekcji lectio divina, które miały się odbyć w dniach 24 marca – 1 kwietnia 2020 r. (etapy: I-IV).

Mogę Was zapewnić, że kierowaliśmy się duchem wiary, wewnętrzną wolnością i roztropnością. Żyjemy w sytuacji, w której z pokorą i uległością Bogu trzeba nam na nowo i jeszcze uważniej słuchać tego, „co mówi Duch do Kościołów”.

W dniach nasilającej się epidemii wirusa Covid-19 staramy się zachować pokój ducha i wewnętrzną rozwagę. Nie chcemy nikogo z uczestników narażać na zachorowanie, pamiętając o Was, o Waszych rodzinach, wspólnotach i naszym społeczeństwie. Do naszego Domu Słowa - CFD przyjeżdżają na sesje i rekolekcje uczestnicy z całej Polski i spoza jej granic, w różnym wieku, co zawsze sprawiało i sprawia nam wielką radość. Jednak w obecnej sytuacji, właśnie ze względu na ten fakt, moglibyśmy stać się środowiskiem podwyższonego ryzyka ewentualnego zakażenia wirusem Covid-19. Chcemy zachować umiar: z jednej strony nie poddawać się duchowi niepokoju czy paniki, bo nie byłaby to postawa chrześcijańska, z drugiej strony nie możemy lekceważyć powagi sytuacji pamiętając o i sobie i o bliźnich, których kochamy. Zdecydowaliśmy się na odwołanie rekolekcji kierując się odpowiedzialnością i miłością do Was. Nie zrezygnowaliśmy jednak z przeprowadzenia rekolekcji.

Obecna sytuacja w żaden sposób nie zniechęca nas, lecz wprost przeciwnie, jeszcze bardziej zachęca do podjęcia innych konkretnych sposobów towarzyszenia duchowego i udzielania Wam duchowej pomocy. CFD pozostanie nadal naszym wspólnym domem słuchania Słowa i modlitwy. Nie zmniejszymy w obecnym czasie naszej aktywności. Zmienimy jedynie sposób posługi. Przechodzimy ze spotkań w CFD na spotkania w Domu Słowa online.

Odbędą się rekolekcje lectio divina w Domu Słowa online!

Rekolekcje lectio divina odbędą się online w tym samym terminie 24 marca – 1 kwietnia drogą internetową. Będzie można w nich uczestniczyć przez naszą stronę www.cfd.sds.pl. Prosimy Was: o ile to tylko możliwe, tak zorganizujcie sobie czas i przestrzeń w swoich domach, abyście zgodnie z tym, co zaplanowaliście pierwotnie, mogli przeżyć ten wiekopostny czas na rekolekcjach lectio divina. Będą to: „Rekolekcje w godzinie próby. Osiem spotkań z Miłosiernym”. Poprowadzi je ks. Krzysztof Wons SDS.

W stosownym czasie na stronie www.cfd.sds.pl zostanie zamieszczony program rekolekcji. Wprowadzenia do lectio divina odbywać się będą o określonych godzinach a po nich czas na osobistą modlitwę Słowem. Będziemy także mieli do Was pewną propozycję dotyczącą indywidualnego towarzyszenia duchowego. Prosimy, śledźcie uważnie informacje na naszej stronie. Przekażcie swoim bliskim i znajomym informację o rekolekcjach w Domu Słowa online: drogą mailową, telefonicznie, przez fb i inne komunikatory. Wpierajmy siebie nawzajem duchowo. Dzielmy się Słowem i ewangelizujmy razem!

Każdego dnia, od godz. 20.00 wspólnota salwatoriańska adoruje Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w kaplicy rekolekcyjnej CFD. O godz. 20.30 odmawiamy wspólnie różaniec zawierzając Jezusowi przez Maryją Was samych, Wasze Rodziny, Wspólnoty oraz całe dzieło CFD. Zapraszamy do żywej, duchowej łączności z nami!

ks. Krzysztof Wons SDS
dyrektor CFD wraz z całą ekipą