Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Kolejne rekolekcje online

Kraków, 15 kwietnia 2020

Drodzy Przyjaciele!

Z powodu trwającej epidemii i ogłoszonych restrykcji prewencyjnych, podjęliśmy trudną dla nas decyzję o odwołaniu rekolekcji lectio divina, które miały się odbyć w dniach 25 kwietnia – 3 maja br. (etapy: I-III i Pogłębienie: Lectio divina ze św. Piotrem. Dzieje Apostolskie).

Mogę Was zapewnić, że niezależnie od nałożonych prewencyjnych ograniczeń, które przyjmujemy w duchu posłuszeństwa, kierujemy się wewnętrzną wolnością i roztropnością. Żyjemy w sytuacji, w której z pokorą i uległością Bogu trzeba nam na nowo i uważniej słuchać tego, „co mówi Duch do Kościołów”.

Chcemy zachować umiar: z jednej strony nie poddawać się duchowi niepokoju czy paniki, bo nie byłaby to postawa chrześcijańska, z drugiej strony nie możemy lekceważyć powagi sytuacji pamiętając o i sobie i o bliźnich, których kochamy. Zdecydowaliśmy się na odwołanie rekolekcji kierując się odpowiedzialnością i miłością do Was. Nie zrezygnowaliśmy jednak z przeprowadzenia tych rekolekcji.

Obecna sytuacja w żaden sposób nie zniechęca nas, lecz wprost przeciwnie, jeszcze bardziej zachęca do podjęcia innych konkretnych sposobów towarzyszenia duchowego i udzielania Wam pomocy. CFD pozostanie nadal naszym wspólnym domem słuchania Słowa i modlitwy. Nie zmniejszyliśmy w obecnym czasie naszej aktywności. Zmieniliśmy jedynie sposób posługi. Przechodzimy ze spotkań w CFD na spotkania w Domu Słowa online.

Rekolekcje lectio divina odbędą się w tym samym terminie 25 kwietnia - 3 maja drogą internetową. Będzie można w nich uczestniczyć przez naszą stronę www.cfd.sds.pl. Prosimy Was: o ile to tylko możliwe, tak zorganizujcie sobie czas i przestrzeń w swoich domach, abyście zgodnie z tym, co zaplanowaliście pierwotnie, mogli przeżyć ten czas na rekolekcjach lectio divina. Tematem rekolekcji będzie: „Obietnica spotkania. Dojrzewanie w miejscach dobrze mi znanych”. Poprowadzi je Piotr Stawarz SDS, duszpasterz CFD w Krakowie. Treścią rekolekcji będzie wypełnienie się obietnicy Jezusa przekazanej uczniom przed Jego męką: zobaczą Jezusa w Galilei, czyli w swojej ojczyźnie. Z tą obietnicą wrócimy do fragmentów Ewangelii wg św. Marka, by odkrywać obecność Jezusa w naszych relacjach, pracy… Dla osób, które brały już udział w rekolekcjach lectio divina ze św. Markiem, będą one okazją do pogłębienia formacji ucznia. W rekolekcje mogą włączyć się wszyscy, którzy mają pragnienie przeżycia drogi ze Słowem w rytmie lectio divina.

W stosownym czasie na stronie www.cfd.sds.pl zostanie zamieszczony program rekolekcji. Wprowadzenia do lectio divina odbywać się będą o określonych godzinach, a po nich czas na osobistą modlitwę Słowem. Będziemy także mieli do Was pewną propozycję dotyczącą indywidualnego towarzyszenia duchowego. Prosimy, śledźcie uważnie informacje na naszej stronie. Przekażcie swoim bliskim i znajomym informację o rekolekcjach w Domu Słowa online: drogą mailową, telefonicznie, przez fb i inne komunikatory. Wspierajmy siebie nawzajem duchowo. Dzielmy się Słowem i ewangelizujmy razem!

Każdego dnia, od godz. 20.00 wspólnota salwatoriańska adoruje Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w kaplicy rekolekcyjnej CFD. O godz. 20.30 odmawiamy wspólnie różaniec zawierzając Jezusowi przez Maryją Was samych, Wasze Rodziny, Wspólnoty oraz całe dzieło CFD. Zapraszamy do żywej, duchowej łączności z nami!

ks. Krzysztof Wons SDS
dyrektor CFD wraz z całą ekipą