Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rok C

Ewangelia na niedzielę: Jak przemienić codzienność w Nowe Jeruzalem?

 

Scena pożegnania Jezusa z uczniami przed wniebowstąpieniem. Do tej chwili przygotowywali się przez czterdzieści dni. Już wiedzieli, co to znaczy, że Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie. Byli świadkami. W kontekście tego doświadczenia uczniów proponuje odczytać Ewangelię na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (rok C) ks. Krzysztof Wons SDS.

Komentarz audio do pobrania TUTAJ.

Komentarz wideo: 

 

  1. Pozostańcie w mieście

Jerozolima – miasto Zmartwychwstania! Miasto ich najtrudniejszej próby i łez nawrócenia. Miasto z pustym grobem, który będzie zawsze przypominał, że On żyje. W sercach uczniów pozostaje obietnica - On nie zostawi ich samych, pośle im swojego Ducha, a kiedyś przyjdzie po nich w chwale. Jedno jest pewne: przyjdzie tak samo realnie, jak widzieli Go wstępującego do nieba.

Czy ufam, że spełni się wszystko, co On powiedział?

 

  1. Ja jestem z wami

Jego obecność jest żywa i realna. Czasami myślimy, że Pan Bóg hojnie przemawia tylko w szczególnych warunkach - w kościele, na rekolekcjach. Jednak On mówi przede wszystkim w naszej codzienności.

„Pracowałem przez cały dzień, więc teraz przeczytam chociaż kawałek Pisma Świętego” - taka postawa tylko z pozoru wydaje się właściwa. Nieopatrznie przeciwstawiamy sobie dwie wartości: życie duchowe i codzienne zajęcia. Tak jakby Bóg był z nami tylko w modlitwach, a w naszej pracy już nie.

Jak postrzegam moje codzienne sprawy – są dla mnie przeszkodą czy okazją do nawiązywania kontaktu z Bogiem?

 

  1. Będziecie przyobleczeni mocą z wysoka

Cokolwiek się wydarza - dobrego lub złego - Bóg chce, żebyśmy się z tym zmierzyli, niezależnie od tego, czy wydaje się to sensowne czy nie. Trzeba się zmagać i pytać Boga, co nam mówi w tej, a nie innej rzeczywistości. Żyjemy naprawdę, gdy bierzemy udział w życiu, a nie jesteśmy jedynie obserwatorami „z ławki rezerwowych”.

Uroczystość Wniebowstąpienia pokazuje, że w Bogu niebo i ziemia są zjednoczone!